'Kocaoğlu, Soyer’in isminin MYK’ya getirileceği istihbaratı sebebiyle Genel Merkez'e gitmiş'

Gazeteci Hande Fırat, Aziz Kocaoğlu ile gerçekleşen telefon görüşmesini anlattı. Fırat, Kocoğlu'nun Tunç Soyer’in isminin MYK’ya getirileceği istihbaratı sebebiyle Genel Merkez'e gittiğini söyledi.

POLİTİKA 18.01.2019, 13:34
'Kocaoğlu, Soyer’in isminin MYK’ya getirileceği istihbaratı sebebiyle Genel Merkez'e gitmiş'

İZ GAZETE - Gazeteci Hande Fırat Aziz Kocaoğlu ile telefon görüşmesini aktardı. Fırat, "Aziz Kocaoğlu, telefon görüşmemizde açık bir şekilde Tunç Soyer’in isminin MYK’ya getirileceği istihbaratı sebebiyle Genel Merkez’e gittiğini söyledi. “Bu gidişe ‘dur’ demem lazımdı. Tunç Bey ile kişisel sorunum yok, ama belediye başkanlığı yapma yetisinde problem var”dedi." ifadelerini kullandı.

'BAĞIMSIZ ADAY OLMAM'

Kocaoğlu’na 'Tüm bu uyarılarınıza rağmen Tunç Soyer ya da mesafeli durduğunuz bir isim aday gösterilirse ne yaparsınız? Bağımsız aday olur musunuz' sorusunu da yönelttiğini ifade eden Fırat, Kocaoğlu'nun bu soruya, “Hayır, bağımsız aday olmam. Kimse bana adaylık da teklif edemez. Partime asla ihanet etmem. İzmirlilere çıkar, ‘Ben doğru bildiklerimi söyledim’ der, ardından da partim için çalışmaya devam ederim” yanıtını verdiğini kaydetti.

Yorumlar (3)
Yıldırım 10 ay önce
Sn.Kocaoğlu sözünü tut kenara otur hizmetlerin için saygı görmeye devam et yoksa İzmir seni affetmez
Inci 10 ay önce
Sayin kocaoglu yeter artik kenariya cekilin yoksa izmirin kalesi olan chp ye zarar veteceksiniz yeter artik sana oy yooook
Demir 10 ay önce
Bu kadar hırs olmamalı herseyi tadında bırakmak lazım bunu söyleyen aziz kocaogludur saygılarımla
banner96
banner177
15°
sisli
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü