Kocaoğlu: 'O 2 isim gösterilirse partiyle bağımı koparırım!'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, geçtiğimiz hafta görüştüğü CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na Büyükşehir adaylığı için Özkan ve Soyer’in kırmızı çizgisi olduğunu bu iki isimden birinin aday olması halinde partiyle ilişkisini kopartacağını söyledi.

POLİTİKA 03.11.2018, 11:24 03.11.2018, 11:51
Kocaoğlu: 'O 2 isim gösterilirse partiyle bağımı koparırım!'

Hürriyet’ten Rıfat Başaran’ın haberine göre, CHP’nin Büyükşehir’lerde göstereceği adaylarla ilgili Rıfat Başaran imzalı haberde İzmir’le ilgili flaş iddialar yer aldı. Haberde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’nun, geçtiğimiz hafta görüştüğü CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kırmızı çizgisi olduğunu ve bu iki isimden birinin aday olması halinde partiyle ilişkisini kopartacağını söylediği iddiası yer aldı.

Haberde İzmir ile ilgili bölüm şöyle: CHP’de en çok tartışılan illerden biri de İzmir. Aday olmayacağını açıklayan mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise geçen hafta Kılıçdaroğlu’na veda ziyaretinde bulundu. Kocaoğlu’nun Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kırmızı çizgisi olduğunu ve bu iki isimden birinin aday olması halinde partiyle ilişkisini kopartacağını söylediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun ise yakın çevresine İzmir’de, bir milletvekilini aday göstermeyeceğini, adaylarının Kocaoğlu’nu üzmeyecek bir isim olacağını söylediği öğrenildi.

Yorumlar (4)
Cihan 10 ay önce
Yav bi bir öek git artık. Ayar vermenden bıktık. Bir mirasa geldin oturdun hala genel merkeze ayar veriyorsun. Artık itibardan tasarruf ediyorsun başkan haberin olsun
Doğan Erdin 10 ay önce
Sayın Aziz Kocaoğlunu ikna edip aday yapılması en doğru düşüncedir
Bu seçim 1989 seçimleri gibi olabilir onun için her ismi geçenler iyi düşünmeliler.
Mint 10 ay önce
Hala beş sene önceki entrikalara devam ediyor, birileri de onu dinliyor. Bravo size.
irfan zabcı 10 ay önce
Sayın Kocaoğlu o söylediğiniz iki isimde CHP sinin saygın ve Karakterli adaylarıdır sizin izmirde ömrünüz bitmiştir İZMİR halkının çoğu sizi istemiyor efendice eşyalarınızı toplayıp Beyaz eşya dükkanınıza geri dönün saygınlığınızi daha fazla kaybetmeden...
banner96
banner178
25°
açık
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü