Kocaoğlu'ndan MYK'ya mektup hamlesi

CHP'de Aziz Kocaoğlu İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı krizi ile ilgili MYK üyelerine mektup ile seslendi.

POLİTİKA 19.01.2019, 15:18 20.01.2019, 11:33
Kocaoğlu'ndan MYK'ya mektup hamlesi

İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi'nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Gün içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'e aday adaylığı dosyasını teslim eden Kocaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcılarına bir de mektup yolladı. Kocaoğlu, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir adayı, ranta, talana, yağmaya karşı dik durabilmeli, baskıcı tavırlara ve dayatmalara karşı gerekirse yumruğunu masaya vurabilmelidir." ifadelerini kullandı.

Kocoğlu'nun MYK'ya yazdığı mektubun tamamı şu şekilde;

Sayın...  CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

31 Mart tarihindeki yerel seçimlerde partimizin oy oranını artırmak ve bu zorlu süreçten çok daha güçlü bir şekilde çıkmak, hepimizin ortak hedefi..  Bundan kimsenin en küçük bir kuşkusu yok; olmamalı da!

Çünkü çok iyi biliyoruz ki, "genel iktidara" giden yol "yerel iktidardan" geçer.

Bu hedefe ulaşabilmek için çok çalışmak, dengeleri iyi gözetmek, tüm hassasiyetleri dikkate almak ve doğru yerde doğru adaylarla yarışmak gerekir. 

Rakamlar ortada; Cumhuriyet Halk Partisi'nin ülke genelindeki oy oranına en büyük katkıyı yapan kentlerin başında İzmir geliyor. İzmir, CHP'li bir başkanın yönettiği en büyük kenttir. İzmir, aydınlıktır, özgürlüktür, hoşgörüdür. İzmir, karanlıktan çıkış için Türkiye'nin en büyük umududur. 

Bugün geldiğimiz noktada; çağdaşlığıyla, siyaset ve demokrasi kültürüyle, iktidarın tüm çifte standartlarına rağmen güç kazanabilmiş ekonomisiyle, çevre değerlerine ve tarihi kültürel mirasa saygısıyla; ranta değil halka dayalı, sadece bugünü değil geleceği de kurgulayan projeleriyle İzmir'i bir sembol olarak tanımış on milyonlarca yurttaşımız, pür dikkat, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nden çıkacak "adaylık kararını" beklemektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir adayı, her şeyden önce 12 bin kilometrekarelik kentin her noktasına hakim olmalı, her noktasına dokunabilmeli ve her noktasından karşılık görebilmelidir. Çünkü iktidar partisinin adayı, 27 Kasım'dan bu yana iktidarın tüm olanaklarıyla sahadadır. 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir adayı, ranta, talana, yağmaya karşı dik durabilmeli, baskıcı tavırlara ve dayatmalara karşı gerekirse yumruğunu masaya vurabilmelidir.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir adayı, her partiden ve her kesimden oy alabilmelidir.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir adayı, belediyenin yani İzmirlilerin malını gözü gibi korumalı, sahip çıkmalı, azaltmak yerine çoğaltmaya çalışmalıdır. 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir adayı, ortaya koyacağı yerel yönetim modeliyle ülkenin demokrasi kültürüne katkı koymalı, aydınlık geleceği için umut olmaya devam etmelidir.

Bütün bunlar, sadece İzmir'in değil, tüm Türkiye'nin beklentisidir. Çünkü iktidarın anahtarı belediyelerdedir.

Dolayısıyla, siz saygıdeğer Merkez Yürütme Kurulu  üyelerimizin omuzlarınızda "tarihi bir sorumluluk" bulunmaktadır.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
11°
sisli
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü