Kılıçdaroğlu’ndan CNN boykotuyla ilgili ilk açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kafa Radyo programında CNN Türk’ü boykot etme kararı ile ilgili ilk kez konuştu.

POLİTİKA 07.02.2020, 12:03
Kılıçdaroğlu’ndan CNN boykotuyla ilgili ilk açıklama

CNN Türk’e boykot karanının medya özgürlüğüne aykırı olduğu eleştirilerini yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Çıkmama kararı aldık. Biz CNN’i ele geçirelim. Yandaşlar satın alsın, bizim istediğimiz gibi yayın yapsın demiyoruz. Bazı gazetelere reklam verilmiyor, bu ilk kez bu dönemde yaşandı” şeklinde konuştu.

'A HABER TARZI YAYIN YAPMASINI KABUL ETMİYORUZ'

Eleştirilere açık olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Bu bizimle ilgili eleştirel haber yapılmasına tahammülsüzlük değil ama CNN Türk’ün tarafsız yayın yapıyormuş gibi yaparak A Haber tarzı yayın yapmasını kabul etmiyoruz. Niye böyle yayın yapıyorsunuz demiyoruz ama biz çıkmıyoruz” dedi.

'CHP’LİLERE NASIL TUZAK KURABİLİRİZ DİYE…'

Kılıçdaroğlu, CNN Türk’ün CHP karşı boykota neden olan yaklaşımının yerel seçim sürecinde başladığını ve bunu anlayışla karşıladıklarını belirterek, “Ama tartışma programlarında CHP’lilere nasıl tuzak kurabiliriz diye özel bir yayın politikası izlendiğine tanık olduk” dedi.

‘HALK TV’DE CHP ELEŞTİRİLİYOR’

Kılıçdaroğlu, “İktidar da Halk TV’yi izlemeyin derse ne olacak?” sorusuna ise, “Halk TV de bizim değil. Orada da CHP eleştiriliyor. Ancak objektif yayın yapmaya çalışan gazetelerin Basın İlan Kurumu eliyle ilanlarının kesilmesi bu iktidar döneminde oldu” diye konuştu.

'SAADET PARTİSİ’NİN MİTİNGİNE KATILACAĞIZ'

CHP lideri, Saadet Partisi’nin pazar günü yapacağı Kudüs mitingine katılacaklarını da açıkladı.

KAYNAK:TELE 1

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
20°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Erken seçim mi, yoksa 2023 mü?