Kılıçdaroğlu ve İzmirli 6 vekilin dokunulmazlıkları kaldırılıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partisinin bazı milletvekilleri için yasama dokunulmazlığının kaldırılmasını içeren tezkere meclise gönderildi. Listede İzmir milletvekilleri de bulunuyor.

POLİTİKA 20.12.2018, 17:38 20.12.2018, 17:47
Kılıçdaroğlu ve İzmirli 6 vekilin dokunulmazlıkları kaldırılıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 70 milletvekilin dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle tezkere gönderildi. ‘Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi’ adı altında meclise gönderilen resmi yazıda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve İzmirli 6 milletvekilini de yasama dokunulmazlığının kaldırılması isteniyor.

'TAYYİPLER ALEMİ KARİKATÜRÜ NEDENİYLE...'

CHP İzmir Milletvekillerinden Murat Bakan, Kamil Okyay Sındır, Tacettin Bayır, Atila Sertel, Kani Beko ve Mahir Polat’ın da dokunulmazlığının kaldırılması talep edildi. Tezkerenin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Twitter’dan paylaştığı ‘Tayyipler Alemi’ karikatürünü retweetleyen milletvekilleri için hazırlandığı öğrenildi. CHP Lideri ve vekiller hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçu gerekçesiyle hapis cezasının yanı sıra siyaset yasağının da talep edildiği öne sürüldü.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
16°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?