Kılıçdaroğlu, TEBİAT Sempozyumu'nda konuşacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de düzenlenen 'Üretim Esaslı Ekonomiye Geçişte ve Çağdaş Sosyal Devlet Uygulamalarında Yerel Yönetimden Merkezi Yönetime' adlı sempozyuma açılış konuşmacısı olarak katılacak.

POLİTİKA 18.10.2019, 16:00 18.10.2019, 16:27
Kılıçdaroğlu, TEBİAT Sempozyumu'nda konuşacak

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla başlayacak seminer  19-21 Ekim tarihleri arasında Çeşme Altın Yunus Otel’de gerçekleşecek . Etkinlik programında yer alan diğer açılış konuşmacıları ise, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, TOBB Başkanı M.Rıfat  Hisarcıkloğlu, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay olacak. TEBİAT Sempozyumu’nun ikinci gününde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çağdaş ‘Sosyal Devlet’ uygulamalarında belediyelerin artan sorumlulukları ve yeni gelir alanlarına ilişkin düzenleme ihtiyacı başlıklı oturumda konuşmacı olacak.

"YENİ KUŞAK HAKİMİYETİ"

Sempozyumun düzenleme Komitesi Başkanı Dr. Nilüfer Mısırlı Türkiye’nin her yerinden her büyüklükteki ve her siyasi görüşten belediye başkanlarını, bürokratlarını ve meclis üyelerini aynı konular etrafında bir aray getirdiğini söyleyerek, “Makro düzeyde bakıldığı zaman; üretimin büyümeye, büyümenin kalkınmaya, kalkınmanın gelişmeye evrildiği bir süreç, söz konusu sorumlulukların sistematik bir şekilde yerine getirilmesine olanak verir. Zincirdeki bir aksama hem merkezi yönetim hem de yerel yönetimlerin işlerini zorlaştıracaktır. Dünyadaki gelişmeler, toplumsal bilinç artışı ve yerel yönetim kadrolarındaki ‘yeni kuşak’ hakimiyeti, belediyelerden beklentileri ve onların sorumluluklarını artırmıştır. Belediye yükümlülüklerindeki artışlar aynı zamanda artan finansman ihtiyacı demektir.  Size sunulan program bu anlayış ile hazırlanmıştır. Sorunları yaşayanlar ile çözüm getirebilecekler durumda olan tarafların bir araya geldiği üç günlük seminer ortamı oluşturulmuştur.  ” dedi

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?