Kılıçdaroğlu saldırısı Ödemiş'te kınandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'da şehit cenazesinde yapılan saldırı Ödemiş'te kınandı.

POLİTİKA 22.04.2019, 16:06
Kılıçdaroğlu saldırısı Ödemiş'te kınandı

Hükümet Meydanı'ndaki basın açıklamasına, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve partililer katıldı. Açıklamaya İYİ Parti Ödemiş İlçe Başkanlığı yönetici ve üyeleri de destek verdi.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından açıklama yapan CHP Ödemiş İlçe Yönetim Kurulu üyesi Bahadır Çavuş, "Dün Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz. Barıştan, kardeşlikten, huzurdan, hukuktan ve demokrasiden asla taviz vermeyeceğiz. Bilinmelidir ki bunlar bizim olmazsa olmazımızdır. Bizler sevginin dilini kullanmaya devam edeceğiz. Bu saldırı toplumsal birlik ve çoğulculuğumuzu güçlendirerek, siyasi tutum ve söylemlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha bizlere kanıtlamıştır. Terörizmi iktidarıyla, muhalefetiyle ve toplumun tüm kesimlerinin ortak mücadele ruhu ile ancak alt edebiliriz. Bu sebeple, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı diliyoruz" dedi.

Açıklamanın ardından kalabalık olaysız dağıldı.

DHA

Yorumlar (0)
banner96
22°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü