Kılıçdaroğlu'ndan Soyer'e yapılan o eleştirilere sert tepki: Tam bir ortaçağ zihniyeti!

Kılıçdaroğlu'ndan Soyer'e o eleştirilere sert tepki: Tam bir ortaçağ zihniyeti! CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aday belirleme sürecindeki tartışmaların kaos şeklinde yorumlanmasını karşı çıktı: "Özgürce tartışıyoruz..." CHP Lideri ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Soyer'e babası üzerinden yapılan eleştirilere de yanıt verdi.

POLİTİKA 31.01.2019, 09:18
Kılıçdaroğlu'ndan Soyer'e yapılan o eleştirilere sert tepki: Tam bir ortaçağ zihniyeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değelendirmelerde bulundu. Hürriyet gazetesinden Hande Fırat'a açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçimleri için aday belirleme sürecinde yaşananlarla ilgili konuştu. "Aday belirlerken özgürce, rahatlıkla oturup Parti Meclisi'nde (PM) tartışma ortamı yaratıyoruz" diyen Kılıçdaroğlu, "Bu tartışmaları bazen dışarıya 'CHP'de kavga', 'CHP'de kirz' şu veya bu şekilde bir kaos varmış gibi yansıtıyorlar. Ortada bir kaos yok özgürce tartışma var. Demokrasi ne zamandan beri kaos olarak tanımlanmaya başlandı.." dedi.

(Tunç Soyer'in babasıyla ilgili eleştiriler) "Tunç Bey değerli bir belediye başkanımız. Yani düne kadar iyiydi de İzmir adayı olunca mı kötü oldu. Yapılan eleştiriler aslında korkunun eseri. Acaba Tunç Bey’i nasıl yıpratırız da İzmir’i bir şekilde alırız hesabını yapıyorlar. Hiç öyle hesaplara falan girmesinler. Tunç Bey, İzmir’i alacak. Bir arkadaşımızın devrettiği İzmir’i, bu bayrak yarışında öbür arkadaşımız alacak ve daha ileriye taşıyacak. Tunç Bey’in babasından dolayı yargılanması ise tam bir ortaçağ zihniyeti. Bu bağlamda Aziz Kocaoğlu’nun da söylemi, bizim açımızdan da kamuoyu açısından da çok değerli..."

(Canan Kaftancıoğlu'nun istifasına ilişkin tartışmalar) "Bu konulara girmek istemiyorum. Partinin özelinde yaptığımız bazı görüşmeler, konuşmalar, tartışmalar var. Bu doğaldır ama bunu kamuoyu önünde tartışmayı doğru bulmuyorum."

ARAYA EKREM İMAMOĞLU GİRDİ

Öte yandan, Kılıçdaroğlu'nun İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun görevden almayı düşündüğü ancak Ekrem İmamoğlu'dan gelen telefonla bundan vazgeçtiği öğrenildi. Hürriyet'ten Rifat Başaran'ın haberine göre Kılıçdaroğlu, CHP'nin 18 saatlik aday belirleme toplantısı sürerken bazı adaylara tepki olarak sosyal medya mesajıyla istifa eden, yedi saat sonra istifasını geri alan Kaftancıoğlu'nun istifasını istedi. Devreye giren Ekrem İmamoğlu, Kaftancıoğlu'nun tepkisinin nedenlerini anlattı, tepkinin geçici olduğunu ifade etti. Kılıçdaroğlu da, hem bu girişim hem de sıkışan takvim nedeniyle Kaftancıoğlu'nun istifasını istemekten vazgeçti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
23°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Erken seçim mi, yoksa 2023 mü?