Kılıçdaroğlu: 'Başörtüsü taktı diye yapılan saldırıyı kınıyorum'

Karaköy'de başörtülü kadına yönelik gerçekleşen saldırı hakkında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olayla ilgili düşüncelerini Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi'ye anlattı.

POLİTİKA 18.11.2019, 17:16 18.11.2019, 17:44
Kılıçdaroğlu: 'Başörtüsü taktı diye yapılan saldırıyı kınıyorum'

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'un Karaköy ilçesinde başörtülü kadına yönelik gerçekleşen saldırı ile ilgili CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi'ye saldırı ile ilgili rahatsızlık duyduğunu ifade ederek açıklamalarda bulundu. Selvi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtülülere yapılan saldırıdan rahatsızlık duyduğunu belirterek, "Bu saldırılar asla kabul edilemez. Başörtülü bir kadına, başörtülü bir kızımıza başörtüsü taktı diye yapılan saldırıyı kınıyorum, lanetliyorum" dediğini aktardı. Konuyla ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Kılıçdaroğlu'nun başörtülülere yapılan saldırı karşısında rahatsız olduğunu dile getirdi. "Bu saldırılar asla kabul edilemez. Başörtülü bir kadına, başörtülü bir kızımıza başörtüsü taktı diye yapılan saldırıyı kınıyorum, lanetliyorum. Ayrıca toplumun tüm kesimlerinin bu ve benzer saldırıları şiddetle kınaması, lanetlemesi lazım. Bu türden saldırıları yapanların provokatör olduğu kanısındayım. Toplumu germe, ayrıştırma, toplumu kutuplaştırma gibi bir görev üstlendiklerini düşünüyorum. Toplumun her kesiminin de siyasi görüşü, inancı, kimliği ne olursa olsun bu tür olaylara en sert tepkiyi vermesi gerekir. Öte yandan şunu da belirtmeliyim ki kadınlara yönelik her türlü saldırıya ve her türlü şiddete karşı, çocuklarımıza yönelik her türlü saldırıya ve şiddete karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeli, bu konuda toplumsal bir dayanışma göstermeliyiz." dediğini aktardı.

BAŞÖRTÜLÜ SALDIRI ile ilgili görsel sonucu

Selvi, Kılıçdaroğlu'na 'Saldırıya maruz kalan başörtülüleri aramayı düşünüyor musunuz?' diye sorduğunu ve CHP liderinin de "Arayacağım tabii, Aradığımda da size aktardığım düşüncelerimi kendilerine aktaracağım. Morallerini bozmamalarını isteyeceğim. Bu tür olaylara karşı hepimizin ortak tepki vermesi gerektiğini söyleyeceğim. Türkiye başörtüsü sorununu uzun süre gündemde tuttu. Bu dönem Türkiye’nin enerjisini kaybettiği yıllardır. Türkiye bu sorunlarını aştı. Şimdi Türkiye’nin önünde daha ciddi sorunlar var, bu sorunları aşması gerekir. Ve bu sorunları da hep birlikte aşacağız." diye karşılık verdiğini yazdı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
31°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?