Kılıç'tan aday adaylarına: 'Listelerin hazırlanması ile ilgili bir örgüt görevim yok'

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir milletvekili Sevda Erdan Kılıç, yazılı olarak yaptığı açıklama ile Meclis üyesi aday adaylarına seslendi. Kılıç, kendisinin sadece milletvekili olduğunu ve listelerin hazırlanma sürecinde bir görevi olmadığını söyledi.

POLİTİKA 08.02.2019, 13:10
Kılıç'tan aday adaylarına: 'Listelerin hazırlanması ile ilgili bir örgüt görevim yok'

TUGAY CAN / İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi'nde adayların belirlnemesinin ardından gözler Belediye Başkan adaylarının çalışmaları ve Meclis üyesi aday adaylarına çevrildi. Cumhuriyet Halk Partisi'nde Parti Meclisi'nden istifa eden İzmir milletvekili Sevda Erdan Kılıç, meclis üyeliği aday adaylığı süreci ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Kılıç, kendisinin Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir milletvekili olduğunu, dolayısıyla listelerin hazırlanmasında bir görevinin olmadığını belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Meclis Üyeliği ile kendisini arayan Meclis Üyesi aday adaylarına seslendi. Kılıç, yazılı olarak yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Halk Partisi'nde sadece milletvekili olduğunu ve listelerin hazırlanmasında bir görevi olmadığını belirterek "Bu konudaki asıl görevli ve sorumlular il başkanı ve ilçe başkanlarıdır." ifadesini kullandı.

Meclis üyeleri listelerinin nasıl hazırlanması gerektiği hakkında kendi düşüncelerini de anlatan Kılıç şu ifadeleri kullandı;

"İlçelerde Meclis grubuna başkanlık edecek İlçe Başkanı ( yöneticilerin ve yan kollarında görüşleri alınarak),  Meclis grubu ile çalışacak Belediye Başkan adayı ortak görüş ve önerileri ile Büyükşehire gidecek meclis üyeleri içinse; İl başkanı ( yöneticilerin ve yan kollarında görüşleri alınarak)  Büyükşehir Belediye Başkan adayının ortak görüş ve önerileri ile hazırlamalıdır."

'TEMENNİM 2014'TE YAPILAN HATALARIN TEKRARLANMAMASIDIR'

Örgüte tepeden müdahalelerin sağlıklı olmayacağının altını çizen Kılıç, açıklamasında "Kriterler ise emek, liyakat, temsilde adalet, genç- kadın ve engelli temsiliyeti ve o ilçede gerçekten ikamet ediyor olmak olmalıdır. Bunun dışındaki örgüte tepeden müdahalelerin sağlıklı sonuç doğurmayacağına inanıyorum. Bu nedenle hiçbir ilçe için herhangi bir öneride bulunmayacağım. Temennim 2014 Yerel seçimlerinde meclis üyesi listelerinin hazırlanmasında yapılan hataların tekrar edilmemesidir. Tüm Meclis üyesi aday adayı arkadaşlarıma başarılar dilerken Martın Sonu Bahar olacak diyorum." şeklide ifadelere yer verdi.

İzmir milletvekili Sevda Erdan Kılıç'ın açıklamasının tamamı şu şekilde;

Meclis Üyeliği ile ilgili beni ilçelerden arayan yol arkadaşlarım; 
Ben milletvekiliyim listelerin hazırlanması ile ilgili bir örgüt görevim yok. Bu konudaki asıl görevli ve sorumlular il başkanı ve ilçe başkanlarıdır.Bana göre meclis üyeliği listeleri
İlçelerde;
1- Meclis grubuna başkanlık edecek İlçe Başkanı ( yöneticilerin ve yan kollarında görüşleri alınarak) 
2- Meclis grubu ile çalışacak Belediye Başkan adayı ortak görüş ve önerileri ile

Büyükşehire gidecek meclis üyeleri içinse;
1- İl başkanı ( yöneticilerin ve yan kollarında görüşleri alınarak) 
2- Büyükşehir Belediye Başkan adayının ortak görüş ve önerileri ile hazırlamalıdır.

Kriterler ise emek, liyakat, temsilde adalet, genç- kadın ve engelli temsiliyeti ve o ilçede gerçekten ikamet ediyor olmak olmalıdır. Bunun dışındaki örgüte tepeden müdahalelerin sağlıklı sonuç doğurmayacağına inanıyorum. Bu nedenle hiçbir ilçe için herhangi bir öneride bulunmayacağım. Temennim 2014 Yerel seçimlerinde meclis üyesi listelerinin hazırlanmasında yapılan hataların tekrar edilmemesidir. Tüm Meclis üyesi aday adayı arkadaşlarıma başarılar dilerken Martın Sonu Bahar olacak diyorum.

Yorumlar (2)
Bucalı 6 ay önce
Bu görevi aile fertlerine taşere ettiğin için senin takip etmene gerek yok.
CHPLİ 6 ay önce
BELEDİYE BAŞKANLARI BORSASI KAPANDI MECLİS ÜYELERİ BORSASINA DAVET EDİYORSUNUZ YANİ.HAYIRLI İŞLER.
banner96
23°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü