Kemalbay: 'İnfazda eşitlik istiyoruz!'

​​​​​​​Tutuklu gazeteci, siyasi, akademisyen, çocuklu ve hasta mahpusların amasız, fakatsız hemen serbest bırakılmasını isteyen HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay, “Adalet hemen şimdi’ etiketiyle yaptığı paylaşımda, infazda ayrımın katliam olduğunu vurguladı.

POLİTİKA 06.04.2020, 22:57 07.04.2020, 09:55
Kemalbay: 'İnfazda eşitlik istiyoruz!'

Meclis Adalet Komisyonu’ndan geçen ve Meclis Genel Kurulu'nda görüşülecek olan İnfaz Yasasına itiraz eden Kemalbay, yasanın bu şekilde kabul edilmesiyle Anayasanın eşitlik ilkesinin ihlal edileceğini, düşman hukuku oluşturularak gazeteciler, siyasetçiler, akademisyenler, yazarlar, hak savunucuları, hasta, yaşlı, çocuklu mahpusların ölüme terk edileceğini vurguladı.

İNFAZDA EŞİTLİK İSTİYORUZ

Adalet hemen şimdi etiketiyle yaptığı çağrıya, partisinin hazırladığı görsel efektli paylaşımı da ekleyen Kemalbay, “ Korona virüs salgınını fırsata çeviren iktidarın cezaevlerindeki büyük riski görmezden geldiğini vurgulayarak, “ AKP meclis başkanlığına sunmayı planladığı infaz yasası düzenlemesinde, anayasal eşitlik ilkesini hiçe sayarak, siyasi mahpusları kapsam dışında tutmayı amaçlıyor. Hazırlanan düzenlemeyle cezaevlerindeki riske karşı önlem alındığı algısı yaratılırken, aslında ne olacak biliyor musunuz? Figen Yüksekdağ, Selahattin Demirtaş, Gülten Kışanak, İdris Baluken, Selçuk Mızraklı, Bekir Kaya, Sebahat Tuncel, Osman Kavala, Osman Kozağaçlı, Aziz Oruç, Ferhat Çelik, Barış Terkoğlu, Çiğdem Arjin, Gazel Bulut, Ergin Aktaş yani gazeteciler, siyasetçiler, akademisyenler, yazarlar, hak savunucuları, hasta, yaşlı, çocuklu mahpuslar cezaevinde kalmaya, rehin tutulmaya devam edilecek. Çünkü iktidar, insanlığı tehdit eden bu salgını fırsata çeviriyor. Kendisi gibi düşünmeyen herkesi düşman olarak görüyor ve onları ölüme terk ediyor. İşte AKP ve MHP’nin adalet ve eşitlik anlayışı bu. Bu anlayışa sessiz kalmayalım. Hep beraber sesimizi yükseltelim. İnfazda eşitlik istiyoruz” çağrısında bulundu.

Yorumlar (1)
Mehmet 1 yıl önce
Karar verin kemalbay iyiparti li mi yoksa hdp li mi ???
Günün Karikatürü Tümü
banner96
22°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?