Kayalar'dan sandık hedefi: 'Oy farkı, en az 10 bin olur'

2014 seçimlerini az bir oy farkıyla kaybettiklerini belirten CHP'li Menderes Belediye Başkan adayı Mustafa Kayalar, 31 Mart'ta en az 10 bin oy farkla seçimi kazanacaklarını iddia etti.

POLİTİKA 29.03.2019, 12:00
Kayalar'dan sandık hedefi: 'Oy farkı, en az 10 bin olur'

Kamuoyu araştırmalarında, rakibinden önde çıkan Kayalar, "Menderesli vatandaşlarımızın umut bağladığı isim oldum. Beş yıl önce, bugünkü başkana oy verdiler, pişman oldular. Bu kez oylarını bana vereceklerini açıkça ifade ediyorlar. 31 Mart'ta beni, dolayısıyla sosyal demokrat belediyeciliği ve Millet İttifakı'nı tercih ettikleri için asla pişman olmayacaklar" dedi.

RAKAMLARLA KONUŞTU

2014 yerel seçimlerinde AKP'nin aldığı 20 bin 652 oya karşılık, CHP'nin 20 bin 303 oy kazandığını hatırlatan Kayalar, "En az 10 bin oy farkı" iddiasını şu sözlerle ortaya koydu: "Benimle birlikte aday adayı olan tüm arkadaşlarımla güçbirliği yaptık. İYİ  Partili kardeşlerimin de desteğini çok net görüyorum. 24 Haziran seçimlerindeki tablo, çok şey anlatıyor. Milletvekili seçimlerine ait oylara baktığımızda CHP ve İyi Parti'nin oylarının toplamının AKP ve MHP'nin toplam oylarından çok daha fazla olduğunu görüyoruz. İddia ediyorum, bu seçimde her siyasi görüşten vatandaşlarımızın oylarını da alacağız. Çok sayıda AKP'li kardeşlerim, bu seçimde, 2014'teki hataya düşmeyeceklerini ifade ediyor. Çünkü hiç kimse, son beş yılda yaşanan kötü süreci tekrar yaşamak istemiyor. Menderesliler, bugünkü belediyecilik anlayışını sandığa gömmekte kararlı. Seçime kadar kalan süreçte daha çok çalışarak, kararsız veya başka partilere gönül vermiş seçmenlere bir kez daha ulaşarak, oy farkını 12 bine çıkarabiliriz. Böyle bir sonuca kimse şaşırmasın."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
18°
hafif yağmur
Anket Tümü
Erken seçim mi, yoksa 2023 mü?