Karaslan: 'Bozyaka Hastanesi Demokrasi Üniversitesi'ne verilsin'

CHP Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Sait Karaaslan, “Bozyaka Hastanesi’nin kapanıp Şehir Hastanesi’ne dahil edilmesi durumunda bu alanın Demokrasi Üniversitesi’ne verilmesi yerinde olacaktır” dedi.

POLİTİKA 03.09.2019, 10:52 03.09.2019, 11:01
Karaslan: 'Bozyaka Hastanesi Demokrasi Üniversitesi'ne verilsin'

Karabağlar Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda CHP Üyesi Sait Karaaslan, Bozyaka Hastanesi’nin Şehir Hastanesi’ne dahil edileceği yönünde duyumlar aldıklarını ifade ederek, “Biz mevcut hastanelerin korunması ve sayısının arttırılmasını daha yerinde buluyoruz. Ancak, Bozyaka’nın hastane olarak hizmet vermemesi durumunda bizler bu alanın Demokrasi Üniversitesi’ne verilmesinin yararlı olacağını düşünüyoruz. Bu binanın Demokrasi Üniversitesi hizmetine sunulması konusunda girişimlerde bulunmamız meclisimizin ve uzlaşma komisyonumuzun öncelikli konularından biri olmalıdır. Bozyaka civarında hastanenin varlığı bölgeye bir canlılık katmaktadır. Hastanenin oradan taşınması orada bir boşluk yaratacaktır. Bozyaka’ya üniversitenin kazandırılması bizce yerinde olacaktır. Uzlaşma Komisyonu’nun konulardan bir tanesi de inşaattır. Bozyaka Hastanesi üniversiteye ayrılırsa altta tünellerle orayı yeşil alana ve otopark ihtiyacına katabiliriz. Bu vesileyle Uzlaşma Komisyonu’nun temelde iki sorunu çözülmüş olur: Üniversite ve Kaymakamlık önündeki alan konuları tamamlanmış olur” diye konuştu.

ORMAN YANGINLARI UZLAŞMA KOMİSYONUNDA

Karaasalan, Karabağlar’da yaşanan orman yangınlarının kendilerine ayrı bir sorumluluk verdiğini söyleyerek, yanan alanın canlandırılması konusunun Uzlaşma Komisyonu’na dahil edilmesini bu açıdan önemli bulduklarını söyledi. Karaaslan şöyle konuştu: “Açıkçası Karabağlar’ın ağır olan yükü bu orman yangınlarıyla bir kat daha ağırlaşmıştır. Bu ilçenin seçilmişleri olarak sorumluluğumuz daha da artmıştır. Az önce belirttiğimiz siyasi önceliklerimizden uzaklaşmak, ilçemizin sorunlarını çözmeye yönelik bir tutum sergileme ihtiyacı daha da belirgin hale gelmiştir. Yükümüz bu kadar ağırken Karabağlar’a faydası olmayacak gündemlerle meşgul olup bundan siyasi bir kazanç beklemek yanlış bir tutumdur.”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208