'Karabağlar ve Konak bir elmanın iki yarısı gibi'

Adı iki ilçe için geçen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak İlçe eski Başkanı Şakir Başak dosyasını teslim etti.

POLİTİKA 17.10.2018, 10:53
'Karabağlar ve Konak bir elmanın iki yarısı gibi'

UMUT KARAKOYUN - CHP Konak eski ilçe Başkanı Şakir Başak, Karabağlar Belediye Başkanlığına için yola çıktı. Dün akşam saatlerinde ilçe binasına giderek aday adaylığı dosyasını sunan Başak, "2014 seçim sonuçlarına baktığımızda, benim burada seçimi daha garantili olarak kazanacağım düşüncesindeyim. Allah utandırmasın" dedi.

İlçede belediye başkanlık görevine talip olduğunu ilan eden Şakir Başak, 40 yıldır bu bölgede oturduğunu, evinin de Karabağlar’da olduğunu söyledi. Çocuklarının ve eşinin, CHP Karabağlar örgütüne üye olduğunu belirten Başak, "Karabağlar ve Konak bir elmanın iki yarısı gibi. Profil olarak, sosyal olarak burada partiye daha fazla yararlı olacağımı düşünüyorum. O nedenle buradan aday adayı olmaya karar verdim" diye konuştu.

Siyasette her zaman zoru seçtiğini savunan Şakir Başak, "Karabağlar’ın da Konak kadar kolay olmadığını iyi bildiğini, ancak burada daha faydalı olacağına dair bir inancının bulunduğunu, o nedenle tercihi bu ilçeden yana kullandığını aktardı. Başak, "Takdir Genel Merkezin. Nasıl bir karar verilir, bilmiyorum. Bizim örgütçülüğümüz ve partililiğimiz tartışılmaz. Ne karar verirlerse, desteklerimizi sunacağız. Hangi arkadaşımız aday gösterilirse gösterilsin, onu destekleyeceğiz. 2014 seçim sonuçlarına baktığımızda, benim burada seçimi daha garanti noktada kazanacağım düşüncesindeyim. Allah utandırmasın" diye konuştu.

DHA

Yorumlar (1)
nebil 2 yıl önce
sayın başak kusura bakmayın da sizin siyasetiniz en fazla kendi çevrenizde kalır. Karabağlar halkını salak yerine koymanız da çok ayıptır.
Günün Karikatürü Tümü
banner212
banner96
16°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?