Karabağ kararlı: Ya Büyükşehir ya hiç!

Aziz Kocaoğlu’nun 1 Ekim tarihinde yerel seçimlerde yeniden aday olmayacağını açıklaması sonrası kulisler iyice hareketlendi.

POLİTİKA 03.10.2018, 11:04
Karabağ kararlı: Ya Büyükşehir ya hiç!

İZ GAZETE – Yerel seçimler yaklaşırken Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adaylığı başvuruları Pazartesi itibariyle başladı. Aziz Kocaoğlu’nun yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından tüm gözler İzmir Büyükşehir Belediyesi için yarışacak adaylara kaydı.

BİRÇOK İSMİN ADI GEÇİYOR

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ve Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ adı en çok zikredilen isimler oldu.

'BAYRAKLI’YA MÜRACAATIM OLMAYACAK'

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Aziz Kocaoğlu’nun aday olmayacağını açıklamasının ardından EgePostası’na verdiği demeçte “Aday olup olmamak kişinin kendine bağlı. İrade koymasıyla ortaya çıkar. Benim gelecek yerel seçimlerde Bayraklı’ya müracaatım olmayacak. Bekliyoruz. Bakacağız.” ifadelerini kullandı. Başkan Karabağ’ın yakın çevresine ise “Ya Büyükşehir, ya hiç” dediği iddia edildi.

Yorumlar (4)
Ahmet Genç 2 yıl önce
Kendi düzenlediğiniz ankette ilk beş de olan Tuncay Özkan Tacettin Bayır ı , bu haberinizde haber yapmamanız, anketinizin inandırıcılığını kaybettiriyor.
Yıldırım 2 yıl önce
İzmir'de hiçbir belediye başarılı değil aldıkları oylar başarılarından değil Cumhuriyete olan sevdamızdan CHP ye gidiyor İzmir'e dinamik,dürüst geniş bir vizyonu olan başkan istiyoruz
Hasan kol 2 yıl önce
Kamil Okyay sındır
RızaTopcu 2 yıl önce
Bence Ahmet genç arkadaşın söylediği doğru. Hadi Tuncay Özkan İzmirli değil diye yazmadınız ama çapacı Tacettin başkanı neden yazmazsınız anlamış değilim.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
29°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?