İzmir vekillerinden ‘yaygın test’ çağrısı!

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan ve gündelik hayatı felç eden Koronavirüs etkisini günden güne artırırken Türk Tabipler Birliği ve İzmir Tabip Odası’nın da sıklıkla vurguladığı ‘yaygın test’ talebine İzmirli vekiller de destek veriyor.

POLİTİKA 22.03.2020, 14:43
İzmir vekillerinden ‘yaygın test’ çağrısı!

İZGAZETE - Koronavirüs etkisini gün geçtikçe artırırken bilim insanları, Türk Tabipler Birliği ve İzmir Tabip Odası sık sık ‘yaygın test’ çağrısı yaparak daha fazla kişiye test yapılması gerektiğinin altını çiziyor. Bir çok kesimin dile getirdiği bu çağrıya İzmirli vekiller de sosyal medya hesapları üzerinden destek veriyorlar. CHP İzmir Vekili Selin Sayek Böke, CHP İzmir Vekili Ednan Arslan ve İYİ Parti İzmir Vekili Aytun Çıray sosyal medya hesaplarından Türk Tabipler Birliği’nin ‘yaygın test’ videolarını paylaşarak ve buna dair yazılar yazarak destek verdiler.

BAŞARILI OLAN ÜLKELERİN ORTAK NOKTASI ‘TEST, TEST, TEST’

Kişisel hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda ‘başarılı ülkelerin ortak noktası ‘test, test, test’ diyen Arslan salgınla mücadelede testin önemini vurguladı. Böke ise Türk Tabipler Birliği’nin videosunu paylaşarak destek verdi. Çıray ise ‘yaygıntest’ hashtag’ine destek verdi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?