İzmirli vekiller 10 Aralık’ı unutmadı

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilişinin 71. yılında İzmirli politikacılar yazılı mesajlar yayınladı.

POLİTİKA 10.12.2019, 18:26
İzmirli vekiller 10 Aralık’ı unutmadı

Cumhuriyet Halk Partili isimler Sevda Erdan Kılıç, Ednan Arslan, Özcan Purçu ve Kani Beko 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde yazılı mesaj paylaştılar.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, “Hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün insanların eşit ve özgür bir şekilde yaşama hakkına sahip olduğu, din, dil, ırk ayrımı yapmadan sadece “insan” olarak bakıldığı bir dünya ümidiyle” açıklamasında bulundu.

CHP’li Özcan Purçu ise “Mülkiyet, doğum veya diğer statüler sebebiyle ayrımı gözetmeksizin herkesin doğal insan haklarına sahip olduğunu ilan eden İnsan Hakları Evrensel Beyannamesine rağmen, 18 Yıllık AKP iktidarının Türkiye’sinde Romanların durumu” ifadelerini kullanarak sosyal medyada bir de fotoğraf paylaştı.

Kani Beko ise paylaşımında şu ifadelere yer verdi:“71 yıl önce bugün kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’nin yıl dönümüzdeyiz. Eşitliğin, özgürlüğün, umudun, adaletin, kardeşliğin, vicdanın ve barışın hüküm sürdüğü bir dünyayı var etmeye olan inancımla tüm insanlığın bu anlamlı gününü kutluyorum”

Ednan Arslan açıklamasında “Irk, renk, din, cinsiyet, dil, siyasi veya diğer görüşler, ulusal veya sosyal köken... Hiçbir insan bu statüler sebebiyle ayrıma uğramamalı. Tüm insanların özgür, adaletli ve barış içerisinde yaşaması en büyük dileğimizdir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
33°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?