​İzmir’de Binali Yıldırım öfkesi

Başbakan Binali Yıldırım'ın İzmir ziyaretinde yolların trafiğe kapatılması halkı isyan ettirdi.

POLİTİKA 20.06.2016, 12:46 20.06.2016, 12:46
​İzmir’de Binali Yıldırım öfkesi

Başbakan Binali Yıldırım seçim bölgesi İzmir’i ziyaret etti. Saat 17:30’da kente gelen Yıldırım’ın ziyareti sırasında alınan geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. Yıldırım’ın temaslarda bulunduğu bölgelerde apartman çatılarda keskin nişancılar yerleştirildiği görüldü. İftar öncesi kapatılan yollarda kalan İzmirliler isyan etti.

YOLLAR TRAFİĞE KAPANDI

Yıldırım’ın geçtiği caddelerin yol kenarında park halinde bulunan otomobiller çekiciler ile kaldırılırken, araçlarını bulamayan vatandaşlar şaşkınlık ve sıkıntı yaşadı. Yıldırım, Balçova’daki bir otelde katıldığı yemekten geç saatlerde ayrılırken, geçtiği güzergahlarda yollar trafiğe kapatıldı. Özellikle Çeşme Otoyolu’nun Narlıdere girişi ile Balçova Kavşağı istikametinde yolun kapatılması trafiği felç etti. Yüzlerce araç sürücüsü Balçova Kavşağı’na yaklaşınca yolun kapalı olduğunu görünce geri dönmek zorunda kaldı. Araçlar Narlıdere istikametine yönelmek zorunda kalınca trafik tıkandı. Narlıdere Gişeleri mevkiinden, feribot iskelesinin bulunduğu Balçova Kavşağı’na kadar hiçbir uyarı levhası ve polis olmaması dikkat çekti. Trafik sıkışıklığı geceyarısı saat 01:00’e kadar devam etti.

HALK İSYAN ETTİ

İzmirliler evlerine ulaşmakta zorluk çektiklerini ve mağdur olduklarını dile getirdi. Bazı vatandaşlar,“Başbakan İzmirliler’den bu kadar korkuyorsa gelmesin” diye tepki gösterirken, bazı yurttaşlar da yolların kapatılmasının halka saygısızlık olduğunu söyledi. Birçok İzmirli özellikle çocukların yaşadığı mağduriyete işaret etti. Bir vatandaş, kırmızı ışıkta aracını durduran, hastanede kuyruğa giren, vatandaşlara saygı duyan 11. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i örnek gösterdi. 

 

Sözcü

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
18°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?