İzmir siyasetinde gelin, görümce rekabeti: Biri CHP’de diğeri AKP'de İl Yönetim Kurulu’nda

AKP'nin dün yapılan İzmir İl Kongresi’nde Ayşe Cankurtaran en fazla oyu olarak Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Güler Muhtar’ın gelini olan Cankurtaran, böylece görümcesiyle sıkı bir siyasi rekabete girmiş oldu. Öte yandan CHP’li Güler Muhtar’ın kardeşi Günay Can Kurtaran da 2018 Genel Seçimlerinde AKP'den milletvekili aday adayı olmuştu.

POLİTİKA 23.02.2021, 11:00 23.02.2021, 11:04
İzmir siyasetinde gelin, görümce rekabeti: Biri CHP’de diğeri AKP'de İl Yönetim Kurulu’nda

Dün yapılan AKP İzmir İl Kongresi’nde Kerem Ali Sürekli yeniden İl Başkanlığı’na seçildi. Kongre’de Sürekli’nin listesinde Ayşe Cankurtaran da Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen isimler arasındaydı. Cankurtaran kongrede en fazla oyu olan 4 üye arasına girmeyi başardı.

Görümcesi CHP’nin İzmir İl Başkan Yardımcısı

Önceki yıllarda Bornova’nın Çamdibi semti Barbaros Mahallesi’nde iki dönem muhtarlık görevini de yürüten AKP'li Ayşe Cankurtaran’ın, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Güler Muhtar’ın gelini olması dikkat çekti. Muhtar’ın kardeşi Günay Cankutaran ile evli olan Ayşe Cankurtaran böylece görümcesiyle sıkı bir siyasi rekabete girmiş oldu.

Aile siyasetle iç içe  

CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Güler Muhtar 1999-2004 yılları arasında DSP’den İzmir Büyükşehir ve Bornova Belediye Meclis Üyeliği yapmıştı. Daha sonra CHP’ye geçen Muhtar, partinin geçen yıl yaptığı İl Kongresi’nde Yönetim Kurulu’na seçilmişti. Daha sonra CHP İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevine atanan  Muhtar’ın eşi Efkan Muhtar da 2019 yerel seçimlerinde CHP’den Bornova Belediyesi Başkan Aday Adayı olmuştu. Öte yandan CHP’li Güler Muhtar’ın kardeşi Günay Cankurtaran 2018 Genel Seçimlerinde AKP İzmir’den Milletvekili Aday Adaylığı için başvuruda bulunmuştu. (EgeliGazete)

Yorumlar (2)
Çamdibili 6 gün önce
Sünnetçi Musa amcanın evlatları, kendisi çok sayılır sevilir
Safiye 7 gün önce
Allah daha çok versin valla nerden gelirse kar
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?