'İzmir'i koşturmak için dürtmemiz gerekiyor'

AKP İzmir Adayı Nihat Zeybekci Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök ile gerçekleştirdiği görüşmenin ikinci bölümünde, İzmir'in bir dönem Türkiye'nin ikinci büyük ekonomisi olduğunu hatırlatarak, "Şu anda üçüncülüğe düştü. Ve arkadan korkunç bir hızla Kocaeli, Antalya ve Bursa geliyor. Yakında geçecekler" görüşünü dile getirdi.

POLİTİKA 13.02.2019, 10:03 13.02.2019, 10:20 Tuğçe Kaş
'İzmir'i koşturmak için dürtmemiz gerekiyor'

AKP tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Nihat Zeybekci, Richard Thaler’in 'Dürtme' isimli kitabına atıfta bulunarak "Ekonomiler dürtülerek harekete geçiyor. Olay budur. Dürtme. İzmir’i her alanda koşturmak, atağa kaldırmak istiyorsak, Thaler’in dediği anlamda İzmir’i dürtmemiz gerekiyor" dedi.
"2017 yılında ekonomi dalında Nobel Richard Thaler'e verildi. Onun davranışsal iktisadı anlatan ‘Dürtme' isimli bir kitabı var" bilgisini veren Zeybekci, "İnsan davranışlarının ve kararlarının ekonomi üzerindeki etkisini anlatıyor. Ekonomiler dürtülerek harekete geçiyor. Olay budur. Dürtme. İzmir'i her alanda koşturmak, atağa kaldırmak istiyorsak, Thaler'in dediği anlamda İzmir'i dürtmemiz gerekiyor" diye konuştu.

"BİR ÜST AKILLA PLAN HAZIRLAMAK GEREK"

Zeybekci, bir üst akılla beraber İzmir için plan yapılması gerektiğini söyledi: "Bizim burada bir üst akılla hazırlanmış ve turizm yatırımcılarına sunabileceğimiz bir planı hazırlamamız gerekir. Yaptığımız otoyollarla İzmir'i Selçuk'a, Bergama'ya, Ege hinterlandındaki öteki tarihi merkezlere kadar uzatabilirsek bu demektir ki cruise turlu gelenlerin kalma süresini iki güne çıkarır.

Yorumlar (1)
İbrahim 6 ay önce
Biri bu Kamile söylesin İzmir kendi kendine yetiyor ve bu halinden memnunuz farkındaysan burda domates biber kuyruğu yok her taraf betonda değil Denizli ile burayı kıyaslama senin Denizli dediğin yer ilçeleri ile beraber Karabağlar kadar ancak yapar senden önceki ise İzmir marşı ile yolladı İzmir günü gelince sende İzmir marşı ile gidersin İzmir Aydın bir şehir somurulmeyi reddeder
banner96
29°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü