İzmir'de suya yapılan zamma gelen tepkilere Yücel'den yanıt: Sebep AKP'nin beceriksiz ekonomi yönetimi!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısı sonrası gerçekleştirilen İZSU Genel Kurulu’nda suya 11,76’lık TÜFE zammı yapıldı. AKP cephesinden zamma gelen tepkilere CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel sert sözlerle yanıt verdi. Yücel; ''İzmir’de suya yapılan zammın sebebi de AKP iktidarının beceriksiz ekonomi yönetimi ve kendinden olmayan yerel yönetimleri yok sayarak baskı altına almasıdır.'' sözlerini kullandı.

POLİTİKA 11.08.2020, 17:14 11.08.2020, 17:23
İzmir'de suya yapılan zamma gelen tepkilere Yücel'den yanıt: Sebep AKP'nin beceriksiz ekonomi yönetimi!

İZGAZETE - İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısı sonrası gerçekleştirilen İZSU Genel Kurulu’nda suya 11,76’lık TÜFE zammı yapıldı. Eylül ayından itibaren geçerli olacak zamlı tarifeye bazı vatandaşlar ve AKP cephesinden tepki gelirken CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel zamma serzenişte bulunan AKP’ye sert sözlerle yüklendi.

Elektrik, akaryakıt, vatandaşın hiç geçmediği halde parasını ödediği otoyollar, harçlar ve dolaylı vergiler vatandaşın cebinden hortumlanırken sesi çıkmayanlar, şimdi fırsatçılık peşinde diyen Yücel, İzmir’de suya yapılan zammın AKP’nin beceriksiz ekonomi yönetimi nedeniyle gerçekleştirildiğini söyledi.

Yücel; ‘’Dolar, Euro ve Altın fiyatlarındaki artış dış güçler yüzünden, halkın yoksulluğu Allah’tan, krizler gelir geçer” masalını anlatan zihniyet, neyin kafasında bilmiyoruz ama ilk seçimde bu kafadan kurtulacağımızı biliyoruz.’’ diye de ekledi.

'VATANDAŞIN CEBİ HORTUMLANIRKEN SES ÇIKARMAYANLAR FIRSATÇILIK PEŞİNDE'

Yücel’in açıklaması şöyle;

‘’Elektrik, akaryakıt, vatandaşın hiç geçmediği halde parasını ödediği otoyollar, harçlar ve dolaylı vergiler... Tüm bunlar iktidar tarafından vatandaşın cebinden fahiş zamlarla hortumlanırken sesi çıkmayanlar, şimdi fırsatçılık peşinde.

İzmir’de suya yapılan zammın sebebi de AKP iktidarının beceriksiz ekonomi yönetimi ve kendinden olmayan yerel yönetimleri yok sayarak baskı altına almasıdır.

Tüm baskılara ve ekonomik zorluklara rağmen gerek pandemi süreci gerekse sosyal belediyecilik alanında Sayın Tunç Soyer önderliğinde tüm belediyelerimiz örnek hizmetler sergilemiştir.

İnsanları intiharın eşiğine sürükleyen sıkıntılara sokanların, bu mecburi su zammından rant çıkarma çabası acınası bir durumdur.

Dolar, Euro ve Altın fiyatlarındaki artış dış güçler yüzünden, halkın yoksulluğu Allah’tan, krizler gelir geçer” masalını anlatan zihniyet, neyin kafasında bilmiyoruz ama ilk seçimde bu kafadan kurtulacağımızı biliyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
28°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?