İYİ Partili Dervişoğlu ve Çıray’dan çarpıcı mesajlar: İktidarın yöneteni biz olacağız

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıda konuşan TBMM Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, iktidar mesajları verdi. Dervişoğlu, “İnşallah iktidarı birlikte inşa edeceğiz ve o iktidarın yöneteni de biz olacağız” derken Çıray ise, “Bundan sonra önümüzde tek bir hedef var; tek başımıza iktidar” ifadelerini kullandı.

POLİTİKA 19.02.2022, 15:15 19.02.2022, 17:04
İYİ Partili Dervişoğlu ve Çıray’dan çarpıcı mesajlar: İktidarın yöneteni biz olacağız

Gizem TABAN/İZ GAZETE- İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Divanı İstişare Toplantısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray ile Genel Başkan Danışmanı Cem Özdemir’in katılımıyla gerçekleşti. Konak Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Tire Belediye Başkanı İYİ Partili Salih Atakan Duran, partinin il yöneticileri, ilçe başkanları ve belediye meclis üyeleri yer aldı. Toplantıda konuşan Dervişoğlu, Çıray ve Kırkpınar, iktidar mesajları verdi.

‘MİLLETİN PARTİSİ OLDUK’

Toplantıda partililere seslenen TBMM İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, “İYİ Parti kurulurken özen gösterdiğimiz en önemli şey; bir aile atmosferinin oluşturulmasıydı. Şükür ki bunu yaptık ve Türkiye’ye umut oldu. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in önderliğinde başlattığımız bu siyasi mücadele herkes tarafından kucaklandı. İYİ Parti, kendi içinde birlik iradesini göstererek milletin partisi olmayı başarabilmiştir. Ben bugün vekilinizim yarın başka biri olacak, bizim sizi temsilen oturduğumuz koltuğa sizden biri oturacak. Siyasette görevler dönemseldir. Bu döngüyü kimse değiştiremez. Dönemsel görevler esnasında görevden kaynaklı birtakım güç gösterisinde bulunmaya yönelik adımlar atılması yerinde olmaz. Siyasetin çöplüğü de siyaset mezarlığı da bu adımları atmayı beceremeyenlerin hataları yüzünden bu denli doludur. İYİ Parti, sadece kendisini kuranlara nefes vermek için kurulmadı, nefessiz kalmış milletin nefesi olmak için kuruldu. Bunu siyasi sıfatlara ilişkilendirilmesi doğru değil. Eğer birbirimizi sevmeyi becerebilirsek o zaman birliği oluşturabiliriz. Sevgisiz olmaz. Yetkiden, pozisyondan kaynaklı olmaz bu işler” diye konuştu. 

‘YÖNETENİ BİZ OLACAĞIZ’

Dervişoğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kimsenin kimseye yakınlığı birbirinden farklı değildir. Ben bütün İzmir’e yakınım. Ben tüm İYİ Partililerin yakınıyım. Sevgiyi zaafa uğratabilecek kelamları sarf etmekten azami ölçüde uzak durmak lazım. Sevdiğiniz zaman güven de oluşuyor zaten.  Siyasi ömrümün 30 senesini başkasına bağırarak, sitem ederek geçirmişim, bundan hiçbir fayda temin edemedim. Siyaset bir süreçtir. Türkiye ortak akılla yönetilmesi gereken bir sürecin tam da göbeğindedir. CHP ile yerel seçimlerde kurduğumuz bir ittifak vardı, onun bir de öncesi var; hem CHP hem Saadet Partisi, hem Demokrat Parti ile kurduğumuz bir ittifak vardı. Seçimde iş birliği niteliği taşıyordu. Biz bir ittifak kurduk diye her konuda aynı düşünceleri paylaşacak bir duruş sergilemiyoruz, birisine kayıtsız şartsız bağlılığımız yok. AKP ve MHP ittifakı bambaşka… Onların günahları da ortak, varsa sevapları da ortak. Ama bizi iyi işler yapmaya, büyük siyasi sonuçları elde etmeye yönelik bir ittifak oluşturuyoruz. Olumsuzluk varsa da dile getiriyoruz. Yani biri sıkıştığında bizden birileri onu kurtarmak için konuşmuyor. İnşallah iktidarı birlikte inşa edeceğiz ve o iktidarın yöneteni de biz olacağız. Bunun gerçekleşmesi için birinci parti olmak gerekiyor. O zaman yol taşlarını da ona göre düzenlemek mecburiyetindeyiz.”

‘SABIRLI OLMAMIZ GEREKİYOR’

Dervişoğlu ayrıca, “İçimizde ufak tefek tartışmaların dışında bir ayrışma yaşanmadı, çünkü dün olduğu gibi bugün de birbirimizi seviyoruz. İzmir’de İYİ Parti’yi kuran kurucu il başkanı ve yönetimine de teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Kimseyi birbirimizden uzak tutmamalıyız, kimseyi ayrıştırmamalıyız. Her siyasi partide çekişmeler olabilir. 40 kat yabancının bir oyunu almak için 15 kilometre yol yürüyoruz. Beraber yola çıkıp kaybettiklerimiz varsa onları da içimize katmalıyız. Dünden bugüne iyiler ve cesurlar hareketi içinde yer alan, bizimle yola devam etme iradesini gösterenlere sadece kapılarımızı değil gönüllerimizi de açıyoruz. Bunu dost düşman böyle bilsin. Böyle yapa yapa Türk milletinin umutlarını yeşerteceğiz. En güçlü ekonomi, kalkınma kadrosu, en güçlü hukuk kurulları İYİ Parti’dedir. Siz görevlendirdiklerinizle iftihar edebilirisiniz. Sizin yetki verdikleriniz olarak bizler sizlerle iftihar ediyoruz değerli dava arkadaşlarım. Bundan sonraki yolculuğu nasıl sürdüreceğimizin altyapısını oluşturmamız lazım. Hassas bir süreçteyiz. Hassas süreçler dikkat gerektirir. Sıradan bir dikkat değil, sorumlu şahsiyetlerin ağzından çıkan laflara dikkat etmesi gerekiyor. Bu sürecin bir bölümünü laf orucuyla bir bölümünü sabırla sürdürmeliyiz” ifadelerini kullandı.

‘SORUMLULUĞUMUZ VAR’

İYİ Parti’nin de yer aldığı 6 siyasi partinin görüşmelerine değinen Dervişoğlu, “Geçmiş dönemdekileri görüşmeleri büyük bir muvaffakiyetle geçirdiğimiz için İYİ parti olarak bu alanda tecrübe sahibiyiz. Ancak 2 parti arasında yürütülen görüşmelerle 6 parti arasında yürütülen görüşmeler aynı olmuyor. İYİ Parti önderliğinde kurulan ittifak ruhunun sürdürülmesini istiyor aziz milletimiz… İYİ Parti’nin içinde olduğu İttifak Erdoğan’a siyasi kayıpları yaşatan tek ittifaktır. Sayın Meral Akşener de siyasetin muzaffer komutanıdır. Doğru yere bakacağız, doğru şeyler söyleyeceğiz. Dilimize düştüğü gibi konuşmayacağız. Aziz milletimize karşı sorumluluğumuz var” dedi.

‘BAKAN KOCA REKLAM YAPIYOR’

Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medyada kovid-19 tedavisinde kullanılan Molnupıravir ilacının reklamını yaptığını belirterek şöyle konuştu: “AKP döneminde, devlet nizamını hiçe sayan kendisini Anayasa ve ahlaki değerlerle sınırlı görmeyen bir anlayışla karşı karşıyayız. Hala gündemden düşmeyen ama vatandaşlara önemsizmiş gibi gösterilmeye çalışılan kovid-19’dan resmi rakamlara göre her gün bir uçak dolusu insanı kaybediyoruz. Günde bin 200 canı kaybediyoruz. Adeta bir savaşta kaybedilecek kadar insanımız hayatını kaybediyor, ocaklar sönüyor. Hayatını kaybedenlerin çoğu fakir fukara… Salgının başında Sağlık Bakanlığı bir sıtma ilacını milyonlarca stok ederek tüketti. Defalarca uyarmamıza rağmen aylarca sonra yasakladılar. O ilaç kim bilir kaç insanımızın canını aldı. Devlet yönetiminde bir bakanın reklam yaptığını ilk defa görüyoruz. Bu ilacın rakibi var. Bu ilaçlara ruhsat veren Amerika’daki ilaç ve gıda kuruluşunun ruhsatını almış ikisi de… Sayın Bakanın reklamını yaptığı ilacın etkinlik oranı yüzde 33, diğer ilacın etkinlik oranı yüzde 88… Bu bir cinayettir. Esasen bu dönem bittiği zaman kovid-19 sürecini yönetenlerin, Brezilya Başbakanının yargılandığı gibi yargılanması gerekir. Virüs ilaçları kanser ilaçları gibi yan etkisi yüksektir. Kovid-19 ile mücadele konusunda en başından beri Genel Başkanımızın önderliğinde en iyi uyarı siyasetini yapan parti biziz. Türkiye’yi biz yönetiyor olsaydık şimdiye kadar kovid-19’dan dolayı hayatını kaybeden toplam insan sayısı 10’da 9 daha az olurdu. Fakat Türkiye ekonomisini batırdıkları için kovid-19 konusunda alınması gereken tedbirleri alamadılar.”

‘HEDEF TEK BAŞINA İKTİDAR’

Milliyetçi, demokrat ve kalkınmacı bir parti olduklarını dile getiren Çıray, “Sayın Genel Başkanımız önümüze düştü, bu bizim için bir şanstı ve tam olması gerektiği zamanda İYİ Parti kuruldu. Bundan sonra önümüzde tek bir hedef var; tek başımıza iktidar. Bu hedefe yürürken en önemli ihtiyacımız birlik ve beraberliktir. Hiç kimseye bakmayacağız. Kalkacağız ve yürüyeceğiz. Tek başına iktidar hedefine yürürken ‘o dirsek attı o şunu yaptı’ diye bir şeye takılamayız. Türkiye şu an Fetret Dönemi gibi bir dönem yaşıyor” dedi.

‘BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ’

Programın açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ise şunları söyledi:

“İnanıyorum ve iddia ediyorum ki önümüzdeki ilk seçimde Türkiye iyilerle ve iyiliklerle buluşacaktır. Bu vesileyle girdiğimiz ilk seçimde parlamentoda Milet İttifakı ile birlikte güçlü bir grubumuz oluştu. Bu grup milletimizin sesi oldu. Ardından 2019’da yaşadığımız yerel seçimlerde bir olmazı olur hale getirdik. Pek çok yerde İttifakın İYİ Parti’den aldığı güçle İttifakın adayları yeni bir dönemin başlangıcını sağladı. İYİ Parti önümüzdeki ilk seçimde birinci parti olarak Türk siyasetinde yerini alacaktır.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Anket Tümü
Olası bir erken seçimde veya 2023'te Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı?