İşte MetroPoll'ün yaptığı son seçim anketi!

MetroPoll’ün açıkladığı son anket çalışmasına göre; AKP ve MHP’nin oylarının toplamı son ankette yüzde 40’ı bulamazken, yeni partilerin yükselişi dikkat çekti.

POLİTİKA 17.08.2020, 14:18
İşte MetroPoll'ün yaptığı son seçim anketi!

MetroPoll’ün, Türkiye’nin nabzı isimli Temmuz ayında koronavirüs salgını nedeniyle telefonda yaptığı anket çalışmasına göre, AKP’nin oy oranı yüzde 33,2 olurken, CHP’nin oy oranı yüzde 20,5 HDP yüzde 8, İYİ Parti yüzde 6,9, MHP ise yüzde 6 olarak kaydedildi.

AKP’den ayrılan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi yüzde 2 oy oranında görünürken, Ali Babacan’ın kurduğu DEVA partisi ise yüzde 1,3’te kaldı.

Kararsızım diyen seçmenlerin oranı yüzde 10,9 olarak açıklandı. Bununla birlikte ankete katılanların yüzde 5,7’si protesto oy kullanacağını açıklarken, katılımcıların yüzde 4,5’i ise cevap vermemeyi seçti.

Protesto oylarında ve kararsızlarda da dikkate değer bir artış yaşandı. Haziranda katılımcıların yüzde 9,2’si kararsızım derken, temmuzda bu oran yüzde 10,9’a yükseldi. Protesto oylarında ise bir önceki aya göre yüzde 0,8’lik bir artış yaşandı.

(Cumhuriyet)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
10°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?