'Israr edilirse Menemen AKP’ye teslim edilecektir'

CHP'de Menemen'de aday gösterilmeyen mevcut başkan Tahir Şahin yazılı bir basın açıklaması yaptı. Şahin CHP Genel Merkezi'nin büyük bir hata yaptığını söyledi.

POLİTİKA 29.01.2019, 16:18 29.01.2019, 16:36
'Israr edilirse Menemen AKP’ye teslim edilecektir'

İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi'nde İzmir adaylarının açıklanmasının yankıları devam ediyor.

Menemen'de mevcut Belediye Başkanı Tahir Şahin aday gösterilmemiş ve CHP Menemen İlçe Örgütü'nden bazı yöneticiler istifa etmişti.

Menemen'de dört dönemdir belediye başkanlığı görevini yürüten ve Cumhuriyet Halk Partisi'nde Menemen'den aday gösterilemeyen mevcut başkan Tahir Şahin yazılı bir basın açıklaması yaptı. 

1999 yılından bu yana Menemen Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatarak, "Her seçimde oyumuzu artırarak bugünlere geldik. Genel seçimlerde partimizin oyu düşerken, yerel seçimlerde hep önde olduk. Son yapılacak olan yerel seçimlerde Genel Merkezimiz; ne yazık ki Menemen’de kazanamayacak bir ismi aday göstererek, adeta CHP’nin kaybetmesi ve AKP’nin kazanması için ne gerekiyorsa yapmıştır." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Merkezin büyük bir hata yaparak Menemen'de bir haksızlığa imza attıldığı söylenen açıklamada  "Sayın Genel Başkanımız ve parti yöneticilerimizden, Menemenli hemşehrilerimize yapılan bu haksızlığın acilen giderilmesini istiyorum. Bu kararda ısrar edilirse, Menemen AKP’ye teslim edilecektir. Yok, bu karar şahsım adına veya diğer aday adayı arkadaşlarım adına düzeltilecek olursa, 20 yıldan bu yana Belediye burçlarında dalgalandırdığımız CHP bayrağı ilelebet inmeyecektir. 3 Şubat Pazar günü yapılacak olan Parti Meclisi Toplantısı’nda yapılan hatadan dönülmesi halinde Menemen kazanacak, İzmir kazanacak, CHP kazanacaktır." ifadelerine yer verildi.

Tahir Şahin'in yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde;

1999 yılından bu yana Menemen Belediyesi’nde onur ve gururla görev yapmaktayım. Bugüne kadar ilçemize önemli katkılar koyduğumuza inanıyorum. Kültüründen sanatına, sporundan sokaklarına, Camisinden Cemevlerine kadar çok büyük hizmetler vermiş bulunuyoruz.

Her seçimde oyumuzu artırarak bugünlere geldik. Genel seçimlerde partimizin oyu düşerken, yerel seçimlerde hep önde olduk. Son yapılacak olan yerel seçimlerde Genel Merkezimiz; ne yazık ki Menemen’de kazanamayacak bir ismi aday göstererek, adeta CHP’nin kaybetmesi ve AKP’nin kazanması için ne gerekiyorsa yapmıştır.

Genel Merkezimizin böyle büyük bir hata yaparak, Menemen’e büyük haksızlık yapıldığına inanıyoruz. Sayın Genel Başkanımız ve parti yöneticilerimizden, Menemenli hemşehrilerimize yapılan bu haksızlığın acilen giderilmesini istiyorum.

Bu kararda ısrar edilirse, Menemen AKP’ye teslim edilecektir. Yok, bu karar şahsım adına veya diğer aday adayı arkadaşlarım adına düzeltilecek olursa, 20 yıldan bu yana Belediye burçlarında dalgalandırdığımız CHP bayrağı ilelebet inmeyecektir.

3 Şubat Pazar günü yapılacak olan Parti Meclisi Toplantısı’nda yapılan hatadan dönülmesi halinde Menemen kazanacak, İzmir kazanacak, CHP kazanacaktır.

Yorumlar (11)
Ekrem ok 9 ay önce
Örgütün sesine kulak vermezsen işin olacağı buydu
dsadasads 9 ay önce
elitaş gibi adamı aday göstermeyen genel merkez örgütten bi haberdir parayı basana adaylığı vermiştir genel merkez de rantçılığa kurban gitmiştir yazıklar olsun oy moy yok serdar aksoya kimdir nedir tanınmıyor bile ithal aday istemiyoruz menemende
Serkan Kayan 9 ay önce
Yapmıs oldugu acıklama gereksizdir kendi menfaatleri acısından uygun gordugum sekilde acıklama yapmıstır... Kendisi dısında kim gelirse gelsin ondan daha yararlı olacaktır beldemizde kendince saygın bir kişi olabilir ama ben bir menemenli olarak ona saygı duymuyorum... Ben sahsen sayın Ali Kemal Elitaş İn daha yararlı olacagı ı düsünenlerdenim suan aday gosterilen sayın Serdar Aksoy un ilk defa ismini bu donem duydum sahıs olarak Menemen e ne kadar yararı dokunacak yada ne yapacagını dort gözle bekliyoruz.. Ama eski bakandan daha fazla işler yapacagını inanıyoruz... CHP menemen de kazanamayacaksada tek sebebi Tahir Şahin in kendi donemlerinde seçmeni bıktırmasıdır...
Menemenli 9 ay önce
Bir partide bir insan bu kadar mı kolay harcanır. AKPliler sevinçle 31 martı bekliyor. en buyuk rakipleri egale edilir gördük. Menemen de herkesimin sevgisini saygısını kazanmış Ali kemal Elitaşı bu kadar kolaymı harcarsınız. yazık oldu CHP'ye.
menemenli 9 ay önce
kardeş parayı basana adaylığı verir olmuşlar ali kemal garip memur ne gezer para onda menemenin öz evladı dururken 6 aydır ortaya çıkan adama adaylığı verirler elitaş bunlara sövse ana avrat dümdüz gitse haklı adam kimse bir şey diyemez ali kemal aday olsa zaten akpliler seçim çalışmasını bile bırakırdı ali kemal yüzde 50ye yakın oy almazsa ben bir şey bilmiyorum siyaseti de bırakırım
Sercan 9 ay önce
20 yıldır gelismesi durmuş olan bir ilçedir Menemen.Disaridan gelen insanların köy dediği ilçedir.Hic bir vatandaşın adaletli bir şekilde hizmet alamadığı yerdir.Sahsen Tahir Şahin in adaylığını gormek istemem.Olursa da herhalde Menemen, Ulukent e filan bağlanır çünkü çok daha fazla gelisti.
Süleyman 9 ay önce
Türkiye nin hertarafinda olduğu gibi insanlara tepeden bakan sadece chp li olanlara hizmet goturen bir anlayışla her gecen gun kan kaybediyor bu parti Menemen de değil tüm Türkiye'de kaybedecektir.Ataturk bugün çıkıp geri gelse bu chp yöneticilerini tekme tokat kovalayacaktir.
Buğra 9 ay önce
Ömer Güney gibi bir adaya adaylık vermediniz ya yazıklar olsun CHP Menemeni kendi elinizle AKP ye teslim ettiniz Serdar Aksoy kimdir Menemende bile oturmuyo bostanlıda oturuyo seçim üstü menemene yerleşti ve menemende adaylık veriyosunuz oy falan yok CHP ye yazıklar olsun size " MENEMEN BÜYÜK KAYIP"
Selen 9 ay önce
Menemende fark atıp seçimi yüzde 65 le Ömer Güney ile kazancaktık. Artık menemende SEÇİM KAYIP MENEMENDE çıkarılan aday SERDAR AKSOY menemende seçimi KAZANAMAZ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner96
banner178
11°
sisli
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü