İnce: 'Büyüyen bir Türkiye için önce üretmek gerek'

Güzelbahçe Belediye Başkanı aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa İnce esnafı ziyaret etti, yoldan geçen vatandaşlarla sohbet etti.

POLİTİKA 06.03.2019, 10:37 06.03.2019, 12:40
İnce: 'Büyüyen bir Türkiye için önce üretmek gerek'

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, Belediye Meclis Adayları ile birlikte esnafı dolaşan Mustafa İnce bir fırına girerek fırından ekmek çıkardı.

Güzelbahçelilerin ekmeğini büyüteceklerini söyleyen Başkan İnce, “Güzelbahçe 32 bin nüfuslu metropol ilçelerin arasında en küçüğü. Belli başlı iş kollarının dışında daha çok büyük ilçelerde vatandaşlarımız iş imkânı buluyor. Ama biz Güzelbahçe’de insanların iş bulabilme imkânlını arttıracağız. ‘İş ve istihdam eğitim merkezi’ kuracağız. İlçemizde iş sahası bulunan aşçılık, garson ve bahçecilik kursları açıp bu yönde hem eksikleri gidereceğiz hem de insanlara istihdam sağlamış olacağız. Mahalle yapılan köylerimizin köy kimliğini korumaları için destekleyeceğiz. Payamlı köyümüzde 6 yıldır yaptığımız ‘Bardacık Festivali’ni daha büyük kitlelere duyurup köylümüze desteğimizi büyüteceğiz. Küçükkaya köyümüzde ‘Zeytin ve Zeytin Yağı Şenliği’ düzenleyip köylümüzün mahsulünü değerlendireceğiz. Çamlı Köyümüzde kurduğumuz ’Çamlı Kadın Üretici Pazarı’nı genişletip köylünün üretmiş olduğu emeğe sahip çıkacağız. Üretimi arttırmak için mevcut kooperatiflere destek verip, yeni kooperatiflerin kurulmasını sağlayacağız. Merkezi paketleme, markalama ve satış yerleri oluşturacağız. Yani tüm köylerimizde daha doğrusu üreten halkımızın ürünlerini heba etmemeleri için üreticiden tüketiciye bir köprü olup satış yerleri oluşturacağız. Üretmeden tüketmek olmaz. Üretmek içinde üreticiye destek olmamız gerekiyor. İş sahalarını çoğaltmamız gerekiyor. Belediyeler olarak bütçemizin dışında işçi barındıramayız fakat iş imkânları yaratacak alanlar ve projeler geliştirebiliriz. Büyüyen bir Türkiye için önce üretmek gerek” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
16°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?