HDP İzmir İl Örgütü: 'İZBAN grevi haklı ve meşrudur'

Bugün Alsancak Garı'nda başlatılan İZBAN grevine HDP İzmir milletvekili Murat Çepni ve İl Eş Başkanları katılarak Demiryolu-İş üyesi emekçilerin hak talebine destek verdi.

POLİTİKA 11.12.2018, 09:26
HDP İzmir İl Örgütü: 'İZBAN grevi haklı ve meşrudur'

İZ GAZETE - Dün başlayan İZBAN grevine HDP İzmir İl Örgütü destek verdi. Flormar'dan Toki'ye işçi direnişlerini desteklediklerini belirten HDP'liler, direnişlerin insanca yaşama ve çalışma haklarına yapılan saldırılara bir cevap olduğunu belirterek grevin haklı ve meşru olduğunu ifade ettiler. 

İZBAN grevi ile ilgili yürütülen kara propagandaya tepki gösteren partililer "Emekçiler yine işverenin "halk mağduriyeti" üzerinden yaptığı kara propagandayı teşhir ederek haklı taleplerini bir kez daha dile getirmişlerdir.  HDP İzmir İl Örgütü olarak işveren şirket İZBAN'a ve İzmir kamuoyuna sesleniyoruz: Bahsedilen mağduriyet emekçilerin haklı talebine doğru ve yeterli yanıt verilmemesiyle ilgilidir.
Mağdur edilen İzmir halkıysa bunu çok yüksek fiyat artışıyla yapan, ulaşımı zorlaştıran İZBAN yönetimidir. Mağdur edilen hak ettikleri maaş zammı verilmeyen İZBAN emekçileridir aynı zamanda. İşveren bir mağduriyet tespitinde bulunmuşsa gereğini yapmalı ve emekçilere haklarını vererek mağduriyeti acilen gidermelidir." şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Türkiye'de ücretsiz uygulanacağı söylenen Çin menşeli Sinovac aşısını yaptırır mısınız?