HDP'li Kemalbay: 'Sesiniz saat satana değil dolar milyarderi yabancılara çıksın'

HDP Milletvekili Serpil Kemalbay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun "Elinde bir saat 10 liraya satıyor, Afrika'dan gelmiş. Biz buna müsaade etmeyeceğiz" sözlerini eleştirdi. Kemalbay, “Saat satan mültecilere değil, dolar milyarderi yabancılara çıksın sesiniz" dedi.

POLİTİKA 29.07.2019, 09:03 29.07.2019, 09:57
HDP'li Kemalbay: 'Sesiniz saat satana değil dolar milyarderi yabancılara çıksın'

Halkların Demokratik Partisi İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay HDP'nin Konak ve Bayraklı ilçe kongrelerinde konuştu. Kemalbay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yüklendi. Kemalbay, Soylu'nun geçtiğimiz Suriyelilere ilişkin dile getirdiği cümlelelere tepki göstererek “Saat satan mültecilere değil, dolar milyarderi yabancılara çıksın sesiniz" dedi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Kemalbay, 31 Mart yerel seçimlerinden yola çıkarak, “Biz bu ülkenin işçilerinin, kadınlarının, çocuklarının, dağının, taşının, ovasının, suyunun hakkını savunuyoruz. Bir biz savunuyoruz. Bu yüzden mücadelemize daha sağlam sarılmalı, mücadelemizi daha ileriye taşımalıyız” dedi. Kadıfekale’de yaşayan mültecilere de değinen Kemalbay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Elinde bir saat 10 liraya satıyor, Afrika’dan gelmiş. Biz buna müsaade etmeyeceğiz” sözlerini eleştirdi. Kemalbay, “Saat satan mültecilere değil, dolar milyarderi yabancılara çıksın sesiniz. HDP’nin halkların kardeşliğini savunuyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?