Haşim Kaya Bilmecesi (2): 'Çözebilirseniz helal olsun...'

Gazeteci Serdar Öztürk, Balçova Belediye Başkan adayı Mehmet Ali Çalkaya'yı şikayet eden Haşim Kaya hakkında ikinci yazısını yazdı.

POLİTİKA 06.03.2019, 13:26
Haşim Kaya Bilmecesi (2): 'Çözebilirseniz helal olsun...'

İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi Balçova Belediye Başkan adayı Mehmet Ali Çalkaya'yı şikayet ederek Çalkaya'nın adaylığını düşmesine sebep olan Haşim Kaya'yı köşesine taşıyan gazeteci Serdar Öztürk, Gazete Dokuz Eylül'de bugünkü köşesinde de Haşim Kaya'yı ele aldı. 

Öztürk, Nitelikli dolandırıcılıktan 2 yıl hapis cezası almış Haşim Kaya'nın, ihbar ettiği HDP İzmir Milletvekili adayı Dr. Ercan Bayram'ın eski eşinin abisinin İzmir'de yayın yapan ve kendisini solcu diye tanımlayan yerel bir radyonun ortağı olduğunu, aynı zamanda 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde seçilebilecek bir yerden Cumhuriyet Halk Partisi'nin Bayraklı Belediye Meclis üyesi adayı olduğu aktardı.

Kaya'nın yargılandığı davaları dünkü yazısında ortaya çıkaran usta gazeteci Öztürk, CHP'lilerin sık sık çıktığı radyonun kapanmasını kendini Binali Yıldırım'ın danışmanı diye tanıtan Haşim Kaya'nın engellediğini yazdı.

İşte Serdar Öztürk'ün bugünkü yazısı:

HDP sempatizanı ama aynı zamanda kendini dönemin Başbakan'ı Binali Yıldırım'ın danışmanı diye tanıtan ilginç kişilik Haşim Kaya'nın maceralarına devam ediyoruz.

Haşim Kaya, HDP'nin 2018'de İzmir 1. Bölge 5. sıradaki adayı Dr. Bayram Ercan'ı şikayetleri sonucu tutuklanmasına neden oldu.

Dr. Ercan, kayınpederine ait İzmir'deki özel bir yerel radyoda tanıdığı Haşim Kaya'nın yaptıklarının bunlarla kalmadığını anlattı.

Dr. Bayram Ercan, “O dönemde Kaya Otomotiv diye bir kuruluş icat etti. Bu otomotiv işinden de epeyce insanın canını yaktı. Ben cezaevinde iken bir gün tebligat geldi. Bir de baktım eşim boşanma davası açmış. Bir süre sonra da boşandık. Daha sonra Haşim Kaya ile evlilik hazırlıkları yaptıklarını öğrendikten sonra da bütün bağlarımı kopardım” dedi.

***

Peki, bir yanda sosyal demokrat, hatta solcu olduğunu söyleyen bir yerel radyoda AKP'nin Başbakanı Binali Yıldırım'ın danışmanlığını yaptığını söyleyen Haşim Kaya'nın ne işi olabilir?

Orasını kimse bilmiyor.

Tek bilinen, Haşim Kaya'nın aynı sürede kendisini Binali Yıldırım'ın danışmanı olarak tanıtıp, bastırdığı sahte avukat diploması ile bir sürü insanın canını yaktığı.

***

Haşim Kaya, FETÖ furyasından da yararlanmanın iyi bir fırsat olacağını düşünmüş ki, FETÖ'den tutuklu bir esnafın ağabeyiyle irtibata geçiyor.

9 Eylül Gazetesi'nde geçtiğimiz hafta yayınlanan haberde de belirttiğimiz gibi kısa sürede yakayı ele veriyor.

Adaletin karşısına çıkarılan Haşim Kaya, 2 yıl hapis, 4 bin lira da para cezasına çarptırılıyor.

Kaya, tutuklu bulunduğu sırada Terör ve Örgütlü suçlar Bürosu Başsavcı Vekili Okan Bato'ya el yazısı ile mektup yazıyor ve şöyle diyor:

“Sayın Savcım, benim 100 bin dolar aldığımı iddia eden Ş.K. ve adını bilmediğim soyadını K. olarak bildiğim sahısları Manisa'da Adil Öksüz ile cezaevinde bulunan abisi T. için görüştüklerini O.K.'dan sohbet sırasında öğrendim. Öğrenir öğrenmez bu olayı arkadaşım da olan AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Tolga Murat Balıkçı'ya anlattım. O da önce Başbakan'ın danışmanı Zafer Çubukçu'ya devamında da AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ'a Ankara'da makamında anlattım. Hamza Dağ benim yanımda cep telefonu ile sizi aradı. Adil Öksüz ile ilgili bir ihbar var dedi ve siz de il dışında olduğunuzdan akşama doğru İzmir Adnan Menderes Havaalanı'nda 10. dk konuşuruz detayı anlatırım diyerek telefonu kapattı. Ben Sayın Cumhurbaşkanımızın seferberlik ilanından sonra birçok FETÖ ve diğer örgüt noktasında ihbarda bulundum. Benim bu ihbarı yaptığımı Hamza Dağ'a bir telefonla sorabilirsiniz...”

***

HDP milletvekili adayını ihbar ediyor.

Yetmiyor FETÖ'cü diye insanları ihbar ediyor.

Yetmiyor “Ankara'da tanıdıklarım var, FETÖ'den sizi kurtarırım” diyor.

Yetmiyor, FETÖ'den kurtarmak için anlaştığı 500 bin doların 100 bin dolarını peşin alıyor.

Yetmiyor 100 bin doların 50 bin dolarını Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcı Vekili Okan Bato'ya verdiğini iddia ediyor.

Yetmiyor, CHP'li Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya'nın adaylığına itiraz edip düşürüyor...

İhbarcılık mesleği haline gelmiş adamın...

***

Peki, sizce bu zincirde eksik yok mu?

Bence de var...

Sıkı durun şimdi...

Nitelikli dolandırıcılıktan 2 yıl hapis cezası almış Haşim Kaya'nın, ihbar ettiği HDP İzmir Milletvekili adayı Dr. Ercan Bayram'ın eski eşinin abisi kim?

Kendisini solcu diye tanımlayan yerel radyonun ortağı.

Aynı zamanda CHP'nin Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Adayı.

Hem de seçilebilecek yerden.

CHP'lilerin sık sık çıktığı radyonun kapanmasını kendini Binali Yıldırım'ın danışmanı diye tanıtan Haşim Kaya engelliyor.

Ben de “Bu kumpasta hiç CHP'li yok. Oysa bir CHP'liye en büyük kötülüğü genelde başka bir CHP'li yapar. CHP'li birisi ne zaman çıkacak bu işin altından” diyordum.

Sonunda çıktı.

Alın size ortaya karışık siyaset komplosu.

Çözebilirseniz helal olsun...

Yorumlar (1)
Gulhan 1 yıl önce
Ben bu hasim kaya denen şahsi bizzat tanıyorum.herkese Binali Yıldırım'in başdanışmanı olduğunu söyleyip ben dahil yüzlerce kişiyi dolandırıp cezaevine girdi.simdi de Binali Yıldırım'ı tanımadığını söylüyor.pes..yalancilikta zirve yapmış..bu adamın geçmişini sorgulayan.hakkinda açılan ve halen devam etmekte olan ve halihazırda dava açılmak üzere olan bu şahıs ne yüzle demeç veriyor.once dolandırdığı insanların paralarını odesin
banner96
banner178
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?