Haluk Levent'ten, İzmir'deki orman yangınları için çağrı!

İzmir'de pazar gününden beri devam eden orman yangınlarına karşı sanatçı Haluk Levent sosyal medya hesabından 'Hep birlikte fidan dikelim' açıklamasında bulundu.

POLİTİKA 20.08.2019, 09:41 20.08.2019, 09:53
Haluk Levent'ten, İzmir'deki orman yangınları için çağrı!

İZ GAZETE- Karabağlar'da iki gün önce başlayan orman yangını, rüzgarın etkisiyle geniş alana yayıldı. Yangının Menderes ve Seferihisar ilçelerine sıçraması vatandaşları panik haline soktu. Bölge halkı yangına karşı kendi çabalarıyla da müdahale etmeye çalıştı. İzmir'de meydana gelen yangınlara karşı sosyal medyadan birçok siyasi ve sanatçıda tepki gösterdi. Yaptığı paylaşımlarla farkındalık yaratan sanatçı Haluk Levent, orman yangınları konusunda 30 Ağustos'ta İzmir'de ücretsiz bir konser vereceğini açıkladı. Levent sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "İzmir'in her tarafı yanıyor! Tamir etmek zaman alacak. İzmir'e ücretsiz bir konser vereyim 30 Ağustos'ta. Bütün İzmir o konserde buluşalım. Konuşmalar, planlamalar yapalım. Orman Bakanlığı'ndan ve bütün İzmirlilerden söz alalım. En uygun anda fidanları dikelim" açıklamasında bulundu.

"İZMİR SENİ BEKLİYOR"

Paylaşımının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in tweet mesajlarına geri döndüğünü de açıklayan sanatçı Haluk Levent," Sevgili Tunç Soyer, '30 Ağustos’ta seni tüm İzmir bekliyor' dedi. Seferberlik başlatacağını söyledi. Hep birlikte planlar yapacağız. Hep birlikte başaracağız yanan her bölgeyi 2 kat yeşillendireceğiz." dedi.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
13°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?