Halil Arda'yı istifaya davet eden AKP'ye CHP'den yanıt gecikmedi!

AKP Gaziemir İlçe Örgütü'nün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret iddiası ile hakkında soruşturma açılan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda'yı istifaya davet etmesinin ardından CHP Gaziemir İlçe Örgütü de bir basın açıklaması düzenleyerek sert mesajlar verdi. Açıklamada; '' Geçmişte edildiği iddia edilen sözlerin hukuki boyuta taşınması ile konu hakkında sözün yargıya geçmiş olmasına rağmen, yargıyı baskı altına almak amaç ve gayesi güden bu çalışmaları ve yapılan açıklamaları doğru bulmuyoruz.'' sözleri kullanıldı.

POLİTİKA 29.05.2020, 16:58 29.05.2020, 17:26
Halil Arda'yı istifaya davet eden AKP'ye CHP'den yanıt gecikmedi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı sosyal medya hesabından eleştirdiği gerekçesiyle Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda hakkında soruşturma başlatılmasından sonra dün  AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Serdar Muçay, Halil Arda'yı belediye binası önünde düzenlenen basın açıklaması ile istifaya davet etmişti. Bugün ise CHP Gaziemir İlçe Örgütü yaptığı açıklama ile ülkede yaşanan olumsuzlukarı örtmek amacıya CHP'li yerel yönetimlere baskı yapıldığını ve gündem değiştirildiğini vurguladı. 

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan'ın okuduğu açıklamada; '' CHP başta olmak üzere tüm muhalefet partilerine karşı sindirme amaçlı, geçmişe dönük cadı avcılığı yapma boyutuna varan bu çalışmalar, halkın yaşadığı ekonomik ve sosyal sıkıntıları gizleyemediği gibi daha da gün yüzüne çıkarmaya sebep oluyor.'' denildi.

YARGISIZ İNFAZ!

CHP Gaziemir İlçe Örgütü'nün açıklaması şu şekilde; 

''Ülkede yaşanan salgın, işsizlik, ekonomik sıkıntılar hat safhaya ulaşmış, ülke adeta savrulur hale gelmiştir. Bu yönetimsel olumsuzlukların üstünü örtmek ve yaşadığımız pandemi süresince CHP'li Yerel Yönetimlerin yaptığı halka dokunan hizmetleri gölgelemek isteyen farklı art niyetli gruplar tarafından ülke gündemini değiştirme amaçlı çalışmalar yurttaşlarımızın gözleri önünde yaşanıyor.

CHP başta olmak üzere tüm muhalefet partilerine karşı sindirme amaçlı, geçmişe dönük cadı avcılığı yapma boyutuna varan bu çalışmalar, halkın yaşadığı ekonomik ve sosyal sıkıntıları gizleyemediği gibi daha da gün yüzüne çıkarmaya sebep oluyor.

Geçmişte edildiği iddia edilen sözlerin hukuki boyuta taşınması ile konu hakkında sözün yargıya geçmiş olmasına rağmen, yargıyı baskı altına almak amaç ve gayesi güden bu çalışmaları ve yapılan açıklamaları doğru bulmuyoruz.

Hukukun üstünlüğüne inanan, hukukun bağımsızlığını savunan Cumhuriyet Halk Partisi'nin mensupları olarak, yargıya intikal etmiş konular hakkında beyanat vermeyi kendimize yakıştırmayız. Yargılaması başlamayan, başlamış olanların tamamlanmadan yapılacak açıklamalar ve ithamlar "yargısız infaz" olarak tanımlanmaktadır.

Bizde bu noktada AK Parti çatısı altında siyaset yapan arkadaşlarımızı gerek belediye başkanımız gerekse diğer tüm arkadaşlarımızla alakalı yargısız infaz yapmaktan kaçınmaları konusunda uyarıyoruz.

Geçmişe dönük ilişkileri, paylaşımları, beyanatları ortaya konulursa kimlerin kimlerle beraber olduğunu, kimlerin kimlere ne methiyeler düzdüğünü veya kimlerin kimlere ulusal kanallarda, mitinglerde neler dediğini tüm milletimiz gayet net bilmektedir.

Suni gündem oluşturma, halkı ülkenin gerçek gündeminden, ekonomik krizden, siyasi yönetimsizlikten, iç ve dış ilişkilerdeki problemlerden uzak tutma üzerine yapılan bu çalışmalardan vazgeçilip, halkın ve ülkenin gerçek sorunlarıyla ilgilenip, asıl görevlerini yapmaya davet ediyoruz. ''

Yorumlar (1)
ayşegül hasırcı 1 ay önce
asıl istifa etmesi gereken yüzsüs haysiyetsizler vatanı fabrikasız,insanları işsiz,kişileri borçlu,tarımı bitirenler bu kadar arsız olabiliyor.ama az süreniz kaldı size oy verenler şu an perişan olanlar sizi bitirecekler bizde seyredicez..
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
27°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?