Gürbüz'den Gerenköy'de proje tanıtım toplantısı

CHP'nin Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz, proje tanıtım toplantılarına Gerenköy'den başladı.

POLİTİKA 21.03.2019, 11:50
Gürbüz'den Gerenköy'de proje tanıtım toplantısı

CHP Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz, Gerenköy için hazırladığı projelerini düzenlediği tanıtım toplantısı ile tanıttı. Köy Kahvehanesi'nde düzenlenen tanıtım toplantısında, CHP Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, İYİ Parti Foça İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Bike, Gerenköy Belediyesi eski Başkanı Orhan Bora, CHP Foça İlçe Gençlik Kolları Başkanı Umut Hikmet ve CHP Foça eski İlçe Başkanı Günal Biçer ile birlikte Belediye Meclis üyesi adayları da hazır bulundu.

Gerenköy sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği proje tanıtım toplantısı, CHP İlçe Başkanı Yıldırım ile İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Bike'nin açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından Gerenköy Belediyesi eski Başkanı Orhan Bora, Fatih Gürbüz'e, ekibine ve projelerine kefil olduğunu söyledi.

Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz, kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı. Gerenköy'ün Foça için önemine değinen Fatih Gürbüz, "Gerenköy gelişirse Foça da gelişir" dedi. Projelerini detaylarıyla anlatan CHP'li Gürbüz, gerçekçi projeler hazırladıklarını, gelecekte kimseye mahcup olmak istemediklerini, büyük bütçe gerektiren yatırımları hayata geçirme noktasında mutlaka İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğine ihtiyaç olduğunu, bu nedenle de hazırladıkları projeleri açıklamadan önce, partisinin büyükşehir adayı Tunç Soyer'in onayına sunduklarını söyledi.

"GERENKÖY MEYDAN DÜZENLEMESİ VE KİLİSE TEPE

Fatih Gürbüz'ün açıklamalarında şunlara yer verdi: "Meydanımızı, köyümüzün yapısını bozmadan, modern bir şekilde aileye, çocuklara, kadınlara ve gençlere uygun olarak düzenleyeceğiz. Kilise Tepesini sosyal donatı alanına dönüştüreceğiz. İzmir’in en bereketleri topraklarında sizlerin de desteği ile mutlaka bir domates entegre tesisi kuracağız. Bu tesis Gerenköy'ümüzün en önemli gelir ve iş kapısı olacak, sahibi de sizler olacaksınız. Markasını da 'Gerenköy Domatı' koyabilmeyi çok isterim. Seferihisar'da mandalini kurutup dünyaya satan projenin aynısını domatesimizle gerçekleştireceğiz.'Gerenköy Domatı' markasını her yere götüreceğiz." dedi.

FESTİVALLER VE ŞENLİKLER

Yerel ürünleri tanıtacaklarının altını çizerek, "Festival ve şenliklerimizi bütün bir yıla yayacağız ve en önemlisi sadece Foça merkezde değil tüm bölgelerimizde daha kazançlı ve coşkulu bir şekilde gerçekleştireceğiz. Gerenköy'e bir Domates Festivali yakışır diyoruz. Yerel ürünlerimiz ve zenginliklerimiz çok fazla, Foça Karası üzümü, Gerenköy domatesini zeytin ve zeytin yağını, pamuğu tanıtacağız ve yerli tohum takasını destekleyeceğiz. İlgili kentlerle birlikte hareket ederek Gediz Nehri'nin kirliliğine son vermek için çalışacağız." dedi.

HAYVANCILIK KALKINMA PROJESİ – GERENKÖY KALKINMA KOOPERATİFİ

Gerenköy’de Organize Hayvancılık Merkezi oluşturacaklarını söyleyen Gürbüz, "Gerenköy Kalkınma Kooperatifi'ni kurarak ürünlerin çoğalmasından pazarlanmasına kadar her konuda destek olacağız.nÇocuklarımız bizim güzel ilham kaynağımız herkese eşit ama çocuklara daha fazla hizmet edeceğiz.İhtiyaç duyulan bölgelere Çocuk Evleri açacağız. Üreten kadınları kooperatif çatısı altında birleştireceğiz. Ev ekonomilerine çok önemli kazançlar sağlayacaklar. Onlar karar verecekler bizler destek olacağız. Bölgemizin lezzetlerini tüm Türkiye’de tanıtacağız. Pansuman, iğne gibi sağlık hizmetleri için hastaneye gitmenize gerek kalmayacak. Çünkü ilçemiz genelinde sağlık kabinlerinin kurulmasını sağlayacağız. Ova yollarını yenileyen İzmir Büyükşehir Belediye başkanımız Aziz Kocaoğlu'na teşekkür ediyoruz. Ancak başkanımızın yenilediği yollarda, yeniden bir iyileştirme çalışması yapılması gerektiğinin de farkındayız. Bu konuda girişimlerde bulunacağız."açıklamasında bulundu.

Yorumlar (1)
Sedat Yilmaz 3 ay önce
O posuyu nereden aldin faytoncu amcan karanfilliden mi
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
18°
az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?