Genel İş emekçilerinin gözaltına alınması ile ilgili Büyükşehir'den 'zorunlu' açıklama geldi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sabah saatlerinde Büyükşehir Belediyesi önünde Genel İş üyesi emekçilerin polis tarafından darp edilerek gözaltına alınmasıyla ilgili 'zorunlu' bir açıklama yaptı.

POLİTİKA 11.01.2019, 14:48 11.01.2019, 16:43
Genel İş emekçilerinin gözaltına alınması ile ilgili Büyükşehir'den 'zorunlu' açıklama geldi

İZ GAZETE - Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, basında yer alan 'İzmir'de işçiler belediye binasını bastı' gibi haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Büyükşehir'den yapılan açıklamada "DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası'nın bugün sabah saatlerinde gerçekleştirdiği basın açıklaması sırasında yaşanan polis müdahalesi, bazı yayın organlarında okuyuculara "İzmir'de işçiler belediye binasını bastı" başlığıyla servis edilmiştir. Bu iddia kesinlikle doğru değildir. Güvenlik güçlerinin müdahalesi sırasında sıkılan biber gazından kaçan işçiler, İzmir Büyükşehir Belediyesi binasına sığınmıştır. Olay bundan ibarettir.

Ayrıca ulusal yayın yapan bir internet sitesinde bu olayla ilgili haberde yer alan "Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu istedi, polis işçilere saldırdı" başlığı ve içeriğindeki "..eyleme Başkan Aziz Kocaoğlu engel olmak istedi" cümleleri kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tıpkı geçen 15 yılda olduğu gibi, sendikanın bugün yaptığı basın açıklamasına da asla müdahil olmamış, engelleme gibi bir tavır içine girmemiştir. Bunu en iyi bilen de sendika yöneticileridir." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
24°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?