'Evet hedefimiz Türkiye’yi yeniden cumhuriyet değerleriyle buluşturmak'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım’ın bir televizyon programında yaptığı açıklamalar tepki çekti.

POLİTİKA 18.04.2019, 17:00

İZ GAZETE - MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, telefonla bağlandığı bir televizyon programında eleştirilere neden olacak açıklamalar yaptı.

MHP’li Yıldırım CHP’nin asıl hedefinin ‘tek adam’ rejimini yıkmak olduğunu söyleyerek “Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye alıp da hizmet etme değil, ‘Demokrasiye geçeceğiz, tek adamlık rejimini yıkacağız’ diyen bir genel başkanı var. Hedef budur. Bu olur mu olur, yapmaya çalışırlar mı çalışırlar. Bunlara müsaade etmememiz gerek.” Şeklinde konuştu.

Sosyal medyada da çok konuşulan ve paylaşılan bu açıklamalara Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke de katıldı. ‘MHP’den duyduğum tek doğru tespit’ ifadelerini kullanan Böke şu değerlendirmeyi yaptı; “Son zamanlarda MHP’den duyduğum tek doğru tespit! Evet hedefimiz Türkiye’yi yeniden cumhuriyet değerleriyle buluşturmak ve demokrasiyi getirmek! İlk adımı İstanbul’da ve tüm belediyelerimizde demokrasiyi büyütmek olacak.”

Yorumlar (0)
banner96
23°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü