ESP Eşbaşkanı’na bir haftada üçüncü kez gözaltı!

ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü ve ESP MYK üyesi Hüseyin İldan ve ESP üyelerinin gözaltına alımasına HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni tepki gösterdi.

POLİTİKA 11.09.2019, 10:46 11.09.2019, 10:51
ESP Eşbaşkanı’na bir haftada üçüncü kez gözaltı!

İZGAZETE- Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eşbaşkanı Şahin Tümüklü’nün gözaltına alınmasına ilişkin Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir Milletvekili Murat Çepni gerçekleştirdiği yazılı açıklama ile tepki gösterdi.

Murat Çepni açıklamasında, “ESP Eşbaşkanı Şahin Tümüklü neredeyse haftada üç kere gözaltına alınıyor, haftada üç gün adli kontrol için karakola imza atmakla cezalandırılıyor. Yetmiyor yine gözaltına alınıyor sabahın köründe. Sosyalistler size diz çökmedi, çökmeyecek! Şairin dediği gibi "yapı yükseliyor..." ifadelerini kullandı.

ESP Eş Başkan Şahin Tümüklü’nün yanı sıra Merkez Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin İldan ve ESP üyelerinin de gözaltına alındığı bilgisine ulaşıldı. Öte yandan Tümüklü’nün aynı hafta içerisinde üçüncü kez gözaltına alındığı öğrenilirken Tümüklü’nün ne zaman serbest bırakılacağına ilişkin herhangi bir bilgiye ulaşılamadı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
-1°
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208