Doğu Perinçek çok iddialı: ‘Rusya ile ilişkileri biz düzelttik’

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İzmir'de düzenlenen imza gününde parti üyeleriyle buluştu. Oldukça neşeli olduğu gözlenen Perinçek, "Vatan Partisi tarih yapıyor" diye konuştu.

POLİTİKA 27.08.2016, 14:33 27.08.2016, 14:33
Doğu Perinçek çok iddialı: ‘Rusya ile ilişkileri biz düzelttik’

Vatan Partisi İzmir İl Başkanı Rıfat Mutlu tarafından Buca Atlı Spor Kulübü'nde düzenlenen kahvaltılı kitap imza gününe katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek "Türkiye büyük karara gidiyor bu dünya dengelerini etkileyen bir gelişme. Türkiye şu anda o büyük kararın içerisine girmiştir. Bakın en son yaşadığımız tarih, tarih yapan bir süreçteyiz. Vatan Partisi artık tarih yapıyor. Bu süreç 24 Temmuz'da başladı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, polisin, korucumuzun; PKK'nın üzerine yürümesiyle Amerika'nın kara gücünün üzerine yüründü. Türkiye PKK'yı ve ABD'yi hendeklere gömdü. Savaş sınırlarımızın ötesine Suriye'nin kuzeyine genişledi, bütün dünyanın katıldığı, cepheleştiği bir coğrafyada yaşıyoruz. O sürecin kritik noktasında Amerika Birleşik Devletleri 15 Temmuz'da darbeyi yaptı. Sonuç Amerika yenildi" dedi.

Türkiye bu süreçte gerçek dostlarını bulduğunu ve Suriye'si, İran'ı, Rusya'sı, Çin'i ile kamp değiştirdiğini ifade eden Perinçek, Rusya ile ilişkileri kendilerinin düzelttiğini iddia etti. Perinçek şöyle kouştu: “Atlantik kampından bize 'Kemalizm'e geçit yok, Kemalist devrim bitmiştir' diye ferman buyuruyordu Atlantik efendileri. Asya mazlumlar dünyası. İlerleyen dünya, Türkiye artık Asya'da soluk alıyor. Rusya ile ilişkileri biz düzelttik. Uçak krizini çözdük. Uçağı düşüren pilotların tutuklanmasını sağladık. Biz parti ismine bakmıyoruz. Artık doğruyu yapanın yanındayız" diye konuştu.

Perinçek'in konuşması sırasında mikrofonda ses problemi yaşandı. Partililer, hep bir ağızdan "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye bağırdı. Perinçek de "Böyle bağırmakla mikrofon düzelmez. Buraya Atatürk'ün elektrikçileri lazım" dedi. Bu sözler partililerin gülümsemesine sebep oldu. Konuşmaların ardından Perinçek kitaplarını imzaladı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
31°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?