Diriliş Kilisesi'ndeki ayinde Brunson için dua

İzmir'de, FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada, 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilip, ev hapsi ile yurt dışına çıkış yasağı kaldırılan ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson'ın ülkesine gidişinin ardından 8 yıl önce kurduğu ve rahipliğini yaptığı Diriliş Kilisesi'nde bugün pazar ayini gerçekleştirildi.

POLİTİKA 14.10.2018, 13:07 14.10.2018, 13:42
Diriliş Kilisesi'ndeki ayinde Brunson için dua

HANDE NAYMAN- Dua edilen ayinde, Brunson'ın tutukluyken yazdığı ilahiler okundu. FETÖ ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davanın cuma günü görülen 4'üncü duruşmasında 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilip, ev hapsi ve yurt dışına çıkış yasağı kaldırılan ABD uyruklu din adamı Andrew Craig Brunson, İzmir'deki evinden ayrılıp, ülkesine döndü. Brunson'ın 8 yıl önce kurduğu ve rahipliğini yaptığı Alsancak'taki Diriliş Kilisesi'nde, bugün saat 11.30'da pazar ayini gerçekleştirildi. Rahipsiz yapılan ayini Brunson'ın ABD'li yardımcılarının yönettiği öğrenildi. Kilisenin bulunduğu sokakta, çok sayıda sivil polis görev yaparken, güvenlik önlemleri alındı.

Brunson'ın serbest kalması için 2 yıldır her pazar dua yapıldığını belirten kilise görevlileri, din adamının ABD'ye ulaşması dolayısıyla dua ettiklerini söyledi. Ayinde, ayrıca Brunson'ın tutukluyken yazdığı ilahiler okundu.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
az bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?