Dikkat çeken iddia: 'BionTech’ten 25 bin doz alındı, 2. doz bile yapıldı'

Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk, "BionTech’ten 25 bin doz alınarak bazı kişilerin aşılandığı" iddiasını gündeme taşıyarak, "2. dozu bile yaptırdığı bilgileri var" dedi.

POLİTİKA 13.01.2021, 18:23 13.01.2021, 20:47
Dikkat çeken iddia: 'BionTech’ten 25 bin doz alındı, 2. doz bile yapıldı'

Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk, aşı ile ilgili dikkat çeken bir iddiayı gündeme getirdi. Alman menşeili BionTech firmasının geliştirdiği ve yüzde 97 oranında etkinlik sağladığı belirtilen koronavirüs aşısının Türkiye'deki bazı kişilere uygulandığı yönündeki iddiaya dikkat çekti. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Koncuk şu ifadeleri dile getirdi:

"Biontech’in 25 bin aşısı 'elitlere!!!' şeklinde haberler yapılıyor. Bazı kişilerin 2. dozu bile yaptırdığı bilgileri var. Sorsak mutlaka 'gönüllü oldum' diyeceklerdir. Ne kadar fedakar (!) elitlerimiz varmış? Bunlar adaletin, adamlığın eliti değilse, neyin elitidir? Yazık! Sağlık Bakanı Sayın Koca, sağlık çalışanı hariç, gönüllü olan, hangi siyasetçi, hangi bürokrat ve diğer fedakar elitleri isim isim yayınlasa da, bir bilimsel çalışmada böylesine fedakarlık yapan, göz kırpmadan riski göze alan insanları, millet de bilsin, tanısın, teşekkür etsin!"

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
15°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208