DEÜ Rektörü Hotar hakkında çok ağır iddialar!

Organize Suç Örgütü Lideri Serkan Kurtuluş, kamuoyunda ‘Fetö Borsası’ olarak bilinen yapının başında AKP eski Genel Başkan Yardımcısı ve şimdinin DEÜ Rektörü Nükhet Hotar’ın olduğunu iddia etti.

POLİTİKA 07.08.2020, 08:55 07.08.2020, 09:02
DEÜ Rektörü Hotar hakkında çok ağır iddialar!

İzmir’de ‘FETÖ Borsası’ olarak adlandırılan yapının silahlı kanadını yönettiği söylenen, birçok iş insanından tehdit yoluyla para aldıkları ve bazı iş insanlarını korkutmak için silahlı saldırıda bulundukları gerekçesiyle hakkında dava açılan ve uluslararası yakalama kararı bulunan Serkan Kurtuluş, Türkiye’nin isteği ile yakalanarak tutuklandığı Arjantin Cezaevi’nde çarpıcı bir iddiada bulundu.

FETÖ’nün medya yapılanması davasında yargılanan ve sosyal medyada ‘fuatavni’ isimli hesabın yöneticisi olduğu iddia edilen Said Sefa, Serkan Kurtulmuş ile görüştü. Sefa’ya ait Media Diem adlı Youtube kanalında yayınlanan videoda Kurtuluş, İzmir’de kurulan ‘FETÖ Borsası’ iddiaları ile ilgili soruları yanıtladı. ‘FETÖ Borsası’ davasında tutuklandıktan sonra çıkarıldığı ev hapsinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden AKP İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş’a adliye ve emniyet üzerinden isim listeleri geldiğini ve iş insanları hakkında kararlar alındığını iddia eden Kurtuluş, çok yüklü miktarlarda paraların alındığını ve bu kişilerin cezaevine girmeden tahliye edildiğini ifade etti. Sorun çıkaranları korkutmak için kendisinin devreye girdiğini, maddi menfaat sağladığını ve karıştığı bazı suçların üzerinin örtüldüğü iddiasında da bulunan Kurtuluş, “Alınan paralar bize geliyordu. Ahmet Kurtuluş ile birlikte dağıtıyorduk. Bir kısmını İzmir’de dağıtıyor, bir kısmını da Ankara’ya gönderiyorduk. Şemalar vardı. Ona göre para dağıtılıyordu” diye konuştu.

HOTAR’A AĞIR SUÇLAMA

(Süleyman Gençel -Gazeteci)

Bütün bu organizasyonun başında AKP eski Genel Başkan Yardımcısı ve şimdinin Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar olduğunu iddia eden Kurtuluş, “İzmir’den çözülemeyen sorunları Nükhet Hotar Ankara’ya bildiriyordu. Kendisinin Binali Yıldırım ile ilişkileri çok iyiydi. Sorun olduğu zaman Ankara’yı arayıp çözüyordu” dedi. Kurtuluş, a3haber.com internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Süleyman Gençel’e Nükhet Hotar’ın isteği ile saldırı düzenlediklerini de iddia etti. Kurtuluş, “Süleyman Gençel, Hotar hakkında yazılar yazıyordu. Saldırının ötesinde, gazeteciyi vurdurmak istiyorlardı ama çok sansasyonel olacağını düşündükleri için Gençel’i ofisinde darp ettiler. Hotar’ın Gençel’e karşı kini hiç bitmedi. Her görüştüğümüzde ‘Süleyman Gençel’den bunun hesabını çok ağır şekilde soracağım’ diye söylüyordu.” açıklamasında bulundu. Gazeteci Süleyman Gençel ise Kurtuluş’un bu iddialarının ardından, “Bakalım hukuk yetisi olan kaç savcı var ortalarda” diyerek savcıları göreve çağırdı.

‘YALAN İFADELER!’

(Serkan Kurtuluş - Nükhet Hotar)

'YALAN İFADELER!'

Öte yandan geçtiğimiz aylarda, Serkan Kurtuluş’un faaliyetlerine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında yeni bir iddianame tamamlanmıştı. Hotar, Kurtuluş’un kendisine gönderdiği sesli mesajlar nedeniyle şikayetçi olurken İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla kendisi ve ailesine yakın koruma tahsis edilmişti. Hotar, “Telefonuma bırakılan iki ses kaydıyla para talep ederek, tehdit etmek suretiyle şantaj ve iftiraya maruz kaldım.” demişti. Hotar, telefonunun kolluk birimleri tarafından inceleme yapılmasına izin verirken, “Ses kaydı bırakan şahsın yer verdiği mesajlarda benim kendisinin işlemiş olduğu suçların ‘azmettiricisiymişim’ gibi yalan ifadesi ve sonrasında para istemesi olayı, rektörlük görevimde dikkate alındığında ziyadesiyle rahatsızlık vermiştir. Bu kişinin cezalandırılmasını istiyorum” demişti.

Yorumlar (4)
deülü 2 ay önce
ateş olmayan yerden duman çıkmaz
Şener Gürman 2 ay önce
Nükhet siçtin
Bağdat 2 ay önce
Manavcı Rektör olarak biliyorduk
serkan kurtuluş 1 ay önce
nükhet hotarrrr hadi canım silivriyeee. SERKAN KURTULUŞ
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
32°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?