Depremzedelere 'fay hattına konut' kararına Yücel'den tepki!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın İzmir depreminde yıkılan binaların yerine yapılacak binalar için işaret ettiği alanın Türkiye Diri Fay Haritası’nda aktif olarak görüldüğü ortaya çıktı. Karara tepki gösteren CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ‘’İzmir’e bu kötülüğü yapamazsınız’ ifadelerini kullandı.

POLİTİKA 27.11.2020, 12:39 27.11.2020, 12:48
Depremzedelere 'fay hattına konut' kararına Yücel'den tepki!

İZ GAZETE - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın İzmir depreminde yıkılan binaların yerine yapılacak binaların bulunduğu Bayraklı'daki alandan fay hattının geçtiği ortaya çıkmış konu tartışmalara neden olmuştu. Bakanlığın kararına tepki gösteren CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ‘’İzmir’de yaşanan depremin acıları hala tazeyken, fay hattına devlet eliyle konut yapılacak olması, bilimden, vicdandan ve samimiyetten ne kadar uzak olunduğunun kanıtıdır.‘ ifadelerini kullandı.

Yücel'in sözlerinin tamamı şöyle; 

Devletin kendi kurumunun “aktif fay hattı geçiyor” dediği bölge, Bakanlık tarafından deprem konutları yapmak için rezerv alan ilan edildi.

İzmir’de yaşanan depremin acıları hala tazeyken, fay hattına devlet eliyle konut yapılacak olması, bilimden, vicdandan ve samimiyetten ne kadar uzak olunduğunun kanıtıdır.

İzmir’e bu kötülüğü yapamazsınız. Bakanlık, İzmirlilerin hayatını ve deprem riskini hiçe sayarak aldığı bu karardan derhal vazgeçmelidir. Devlet felaketlere karşı vatandaşını korumak için var, yeni felaketlere zemin hazırlamak için değil!

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
13°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208