'Demirtaş teröristtir, AİHM’in kararının anlamı yok'

AİHM’in HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında verdiği ‘derhal tahliye’ kararına ilişkin açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "AİHM’in aldığı karar boşlukta bir karardır. Hiçbir anlamı yoktur" dedi.

POLİTİKA 24.12.2020, 10:57
'Demirtaş teröristtir, AİHM’in kararının anlamı yok'

İçişleri Bakanı Soylu, Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü İl Emniyet Müdürleri ile video konferans yöntemiyle yıllık değerlendirme toplantısı yapıyor.

Soylu, 3 bin 251 personelin katılımıyla Yıldırım Bestler-17 Operasyonu'nun başladığını bildirdi.

Soylu, AİHM'in "Selahattin Demirtaş derhal serbest bırakılmalıdır" yönündeki kararına ilişkin, “Kusura bakmasınlar Avrupa bugün gırtlağına dayanmış bıçağın farkında değil. Tehlikenin farkında değil. Kendilerine akıl, nizam diliyorum. Alacaklarını da zannetmiyorum. Avrupa'nın içinde gözlerini Türkiye-Müslüman düşmanlığı bürümüş. Dönüp kendilerine gelmelerini elbette bekliyoruz. 'mış gibi' uyguladıkları evrensel kurallara yapmalarını diliyorum” şeklinde konuştu..

Süleyman  Soylu, “Demirtaş teröristtir. AİHM’in almış olduğu karar, boşlukta bir karardır. Hiçbir anlamı yoktur. Çok net ve açıktır. Türkiye’nin hukuk sisteminin, idari yapısının yıllardır şahit oldu bu hâli Türkiye düşmanlığı üzerinden sergileyen Avrupa temizleyemez, temizleyemeyecektir” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?