Darp edilen, küfür yiyen gençlerden açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) olağan kurultay süreci resmen başlarken, Karşıyaka Bahariye Mahallesi'de yaşanan gerginlik sebebiyle seçim iptal edildi.

POLİTİKA 09.11.2019, 19:21 10.11.2019, 10:45

İZ GAZETE-  Cumhuriyet Halk Partisi'nde kurultay süreci resmen başlarken Karşıyaka'da yaşanan gerginlik sebebiyle seçim ileri bir tarihte yapılmak üzere iptal edildi. Karşıyaka Gençlik Kolları yaşanan süreci anlattı.

Yapılan açıklamada, "Listelerde var olan arkadaşlarımızı ve sandık huzurunu yerinde bulunması için sandıkları ziyarete gittik. Ancak ilçe başkanı Yıldırım ve ilçe başkan yardımcılarının hakaretlerine maruz kaldık. En son Bahariye Mahallesi'de yaşanan seçimde ilçe başkan yardımcısı genç arkadaşlarımıza küfür edip, dayak attı. 10 Kasım'a Ankara'ya giderken Atatürk'ün emanet ettiği gençlere yapılan bu saygısızlık ve hadsizliğin hesabını genel merkez yetkilileri yerine getirir" diye konuştu.

Yorumlar (2)
Ferit köran 7 ay önce
Cumhuriyet halk partiyi kökleri gelenekleri olan uluBir cinardir.by co Mar ezilenlerin somurulnlerin partisidir.insan haklarina kardeslige sosyal adaleti kollayan layik tūrkiye cumhuriyetini Atatūrk 7bizlere emanate ettigi bir partidir kongrelerd kisisel cikarlari g9zetmek sandalye Kampala icin kavga etmek cok yanlis 've ayiptir bu t7r cekismeler partiye z arar verir.
Üye 7 ay önce
Sayın Belediye Başkanımız Cemil Tugay keşke taraf olmasaydı. Etrafındaki 3 5 kişinin kendi isimlerini sildirmemek için başkana orta yol sağduyu şansı bırakmadılarını üzülerek izliyoruz. Sandıklarda görevlendirilen 3 kişilik kurul ve 1 il yönetimi gözlemcisinin yanı sıra listelerden birer gözlemci oy kullanılan salonlarda varken partimizi bu şekilde medyaya taşıyan "yine bizim" il yöneticilerimiz ve meclis üyelerimiz. Neyi oyluyoruz ki biz? Belediyeyi kimin yöneteceğini mi? Belediye personellerinin siyasi geleceğiyle doğru orantılı olan kariyerlerini mi? İlçe başkanını mı? Yoksa bizi iktidara taşıyacak olan kalemiz İzmir''in, kalesi Karşıyaka''da çalışacak olan delegeleri mi? Madem söylettiler kötüyü, başkan dahil olmak üzere neden hemen tüm gençlik kolları üyeleri belediye çalışanı? Ekmek kutsaldır bu topraklarda tehdit konusu edilmez. Siyasi yapıyla kariyer hedefleyenlerden artık bıktık. İl ilçe gençlik kadın kollarında yönetici olacak kişiler kesinlikle belediye çalışanı olmamalı. Ancak bu şekilde bu olayların önüne geçebiliriz. Saygılarımla.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
12°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?