Çok eşliliği savunmuştu: Ali Edizer'in mesleğe devam ettiği ortaya çıktı

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Medeni Kanun ile laikliği hedef alan ve çok eşli evliliği savunan Ali Edizer'in yeni bir kuruma atandığını açıkladı.

POLİTİKA 08.10.2020, 23:36 08.10.2020, 23:46
Çok eşliliği savunmuştu: Ali Edizer'in mesleğe devam ettiği ortaya çıktı

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Medeni Kanun ile laikliği hedef alan ve çok eşliliği savunan SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırması Hastanesi eski Başhekim Yardımcısı Ali Edizer'in kamuoyunda oluşan büyük tepkinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından görevden alındığı belirtilmişti.

YENİ HASTANEYE ATANMIŞ

GATA Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürütürken, erkeklere “boşanmak yerine ikinci eş alın” çağrısı yapan Edizer hakkında Ankara Tabip Odası da soruşturma başlatmıştı. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök ise katıldığı bir programda, Edizer’in Güdül Devlet Hastanesi’nde görevlendirildiğini belirterek, “FETÖ yapılanmasından farksız yapılanmalar değiller bunlar. Sağlık Bakanlığı’nın bugün Menzil tarikatının etkisinde olduğunu herkes biliyor. Böyle birini kimin GATA Başhekim Yardımcısı yaptığını öğrenmek istiyorum. Güdül Devlet Hastanesi’ne vermişler kendisini” dedi.

Günlerdir yurttaşların yoğun tepki gösterdiği Edizer'in görevden alınması beklenirken, yeni bir göreve atanmasına Sağlık Bakanlığı'ndan henüz bir açıklama gelmedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
15°
orta şiddetli yağmur
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?