'Çocuklar ölmesin' demişti, Ayşe öğretmene beraat!

"Beyaz Show" isimli canlı yayın programına telefonla bağlanan ve konuşmasında terör örgütü propagandası yapmak gerekçesiyle tutuklanan öğretmen Ayşe Çelik bugün beraat etti. CHP İzmir önceki dönem milletvekili Zeynep Altıok Akatlı sosyal medya hesabından Ayşe Çelik'in beraatinin ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

POLİTİKA 26.06.2019, 13:08 26.06.2019, 14:03
'Çocuklar ölmesin' demişti, Ayşe öğretmene beraat!

İZ GAZETE-  8 Ocak 2016 tarihinde  bir televizyon kanalının canlı yayınına bağlanan öğretmen Ayşe Çelik’in ‘çocuklar ölmesin’  ifadelerini kullandığı için hakkında açılan dava, PKK terör örgütünün şiddet içeren yöntemlerini meşru gösterdiği ve bu şekilde terör örgütü propagandası yapmak suçunu işlediği gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılmıştı. Öğretmen Ayşe Çelik  verilen 1 yıl 3 ay hapis cezası sonucuna yönelik bireysel başvuruda bulundu. Mahkeme başvuruyu haklı bularak 10 Mayıs’ta Ayşe öğretmenin tahliyesine karar verilmişti.

“BEYAZ ADLI KİŞİYİ DE UNUTMAYACAĞIZ”

Bugün duruşması görülen Ayşe Çelik’in mahkeme tarafından beraatine karar verildi. CHP önceki dönem milletvekili Zeynep Altıok Akatlı sosyal medya hesabından duruşmada salonundan müjdeli haberi verdi. Akatlı Ayşe öğretmenin haklı mücadelesinden geri çekilmediğini ifade ederek, “Ayşe öğretmenin duruşmasındayız. AYM’nin ifade özgürlüğü kapsamında cezayı iptal kararı sonrasında Ayşe öğretmen beraat etti. Ayşe öğretmen haklı mücadelesinde bir gün geri çekilmedi yüzünü indirmedi. Çünkü barış en güzel şey barış istemek başkasının acısına ortak olmak suç değil. Bu davayı da Ayşe öğretmeni suçlayanları ve suçlayanlardan özür dileyen Beyaz adlı kişiyi de unutmayacağız Utançla!” dedi.

.

Yorumlar (1)
İlker 10 ay önce
Her insanın yaşam Hakkı olduğunu dile getirmek terör örgütünün propagandası olarak sayılabiliyor ise Güzel ülkem ne hale gelmiş demektir.Gerçekleri tarih yazar ve tarih Beyazıt Öztürk'ü de ayrı bir yere muhakkak yazacaktır.
banner96
banner177
18°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?