Çıray'dan ironili Yalova yorumu: 'Sıra Urla'da...'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Yalova'da CHP'li Başkan Vefa Salman'ın görevden uzaklaştırılmasının ardından yerine AKP'li Meclis Üyesi Mustafa Tutuk'un belediye başkanı seçilmesine sosyal medya hesabı üzerinden kritik bir yorum yaptı.

POLİTİKA 06.03.2020, 20:41 06.03.2020, 20:56
Çıray'dan ironili Yalova yorumu: 'Sıra Urla'da...'

İZ GAZETE- Yalova Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman'ın İçişleri Bakanlığı'nca görevden uzaklaştırılmasının ardından seçime gidildi. Meclis üyeleri arasından yapılan seçimde, Salman'dan boşalan koltuğa, 30 oyun 17'sini alan AK Partili Mustafa Tutuk oturdu.

CHP'DE ŞOK ETKİSİ, ÇIRAY'DAN DEĞERLENDİRME

CHP'de şok etkisi yaratan bu flaş gelişmeye İYİ Parti cephesinden çok ilginç bir çıkış geldi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, bu değişime yönelik, "Yalova'da Belediye Meclisi toplanarak AKP'li bir üyeyi başkan olarak seçmiş. Çok doğru bir iş olmuş. Sıra Urla'da... Oyumuzun hakkını arayalım" yorumunda bulundu.

URLA'DA YENİ BİR BAŞKAN SEÇMEK YERİNE KAYYUM ATANDI

Çıray'ın dikkat çektiği İzmir'in Urla ilçesinde, CHP'li Belediye Başkanı Burak Oğuz yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında bir süre önce tutuklanmıştı. Ancak, Oğuz'un yerine, CHP'nin çoğunlukta olduğu belediye meclisinden yeni bir başkan seçmek yerine kayyum atamasına gidilmişti. Urla Kaymakamı Önder Can, Burak Oğuz'un yerine vekaleten Urla Belediye Başkanı olarak görevlendirilmişti.  

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
25°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?