Çiftlik Bank mağdurlarına seslendi: Paranızı BDDK'dan alabilirsiniz

Partisinin Grup Toplantısı'nda konuşan Kılıçdaroğlu, Çiftlik Bank mağdurlarına seslendi.

POLİTİKA 20.03.2018, 14:48 20.03.2018, 15:03
Çiftlik Bank mağdurlarına seslendi: Paranızı BDDK'dan alabilirsiniz

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Toplantısı'nda konuşan Genel Başkan Kılıçdaroğlu Çiftik Bank mağdurlarına seslendi. Kılıçdaroğlu, “Adamın biri çıkıyor, kuruyor Çiftlik Bank’ı, biraz Allah, Peygamber diyor iki tane de dua ediyor. Millet de diyor bu adam yanlış yapmaz. Dolandırılanlara sesleniyorum; paranızı BDDK’dan alabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşması şu şekilde;

"Adam kalkıyor hepsinin önünde, Bakan, Başbakan, devletin bütün kurumları önünde Çiftlik Bank'ı kuruyor. 77 bin kişiyi dolandırıp 511 milyon lira tokatlıyor. Hükümet seyrediyor. SPK seyrediyor, BDDK, Ticaret Bakanlığı, AK Parti'nin Genel Başkanı seyrediyor. Tıpkı Jet Fadıl gibi. Kombassan gibi, İslami holdingler gibi. Kuruyor Çiftlik Bank'ı 1-2 dua, millet de diyor ki bu adam dini bütün. Buna parayı verebilirsiniz. Ben bu 77 bin 843 kişiye sesleniyorum. Paranızı rahat alabilirsiniz. Parayı BDDK'dan alabilirsiniz. Kanuna göre, alınması gereken izinleri almaksızın ticaret ünvanlarında her türlü belge  ilan ve reklamlarında banka adını ya da banka gibi faaliyet gösterdikleri, ya da katılım fonu izlenimi uyandıracak kişilerin 1-3 yıl arası hapis cezasına çarptırılır. Görev kimin BDDK'nın. Adam bankayı ünvan olarak kullanmış, Bakanlar görüyor mu görüyor ama hepsi sessiz kalıyor."
 
BAKAN YENİ UYANMIŞ

Konuyla ilgili hükumete de yüklenen Kılıçdaroğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü;

"Bakan yeni uyanmış, diyor ki; Vatandaşlar biraz uyanık olsun diyor. Aldığı önlem bu. Sen Bakan değil misin. Bakan ama görmeyen. Görmen lazım. Vatandaş 77 bin kişi soyuluyor adam ilan veriyor törenle açılıyor. Hiç kimse demiyor ki sen banka unvanını kullanamazsın diyemiyor, demiyor da. Daha acı olanı Bakan diyor ki 11 tane daha böyle kuruluş var. Bakan yine açıklama yapmış diyor ki; Onu Uruguay'dan isteyeceğiz. Uruguay'da büyükelçiliğimiz yok. Uruguay ile suçluların iadesi konusunda bir anlaşmamız yok. Uruguay'dan inek, tosun, öküz getirebilirsin ama bu tosuncuğu getiremezsin kardeşim."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
18°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?