CHP’li Yücel’den Erdoğan’a ‘pazar’ daveti

Hafta sonu yapılacak Kuzey Ege Otoyolu açılışı için CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na davet çağrısında bulunan Erdoğan’a bir davet de CHP İzmir il Başkanı Deniz Yücel’den geldi.

POLİTİKA 21.02.2020, 10:18 21.02.2020, 10:37
CHP’li Yücel’den Erdoğan’a ‘pazar’ daveti

İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, İzmir'de hafta sonu açılışını yapacağı Kuzey Ege Otoyolu'na davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir davet de CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, kendisini eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt vermiş ve CHP Lideri’ni İzmir’de gerçekleştireceği Kuzey Ege Otoyolu açılışına davet etmişti.

‘AÇILIŞA ÇAĞIRDI’

Erdoğan Grup Toplantısı’nda, " Biz kurulduğumuzdan beri milletimizin karşısına hizmetlerimizle, başarılarımızla, icraatlarımızla, başarılarımızla çıktık. Şimdi de aynını yapıyoruz. İstersen hafta sonu İzmir'deyiz, orada bir açılış yapacağız. Sende İzmir milletvekilisin, açılışa davet edeyim bu heyecana sende ortak ol" ifadelerini kullanmıştı.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Cumhurbaşkanı’nın bu ifadeleri üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada Erdoğan’a bir çağrı yapan Yücel, Erdoğan’ı halk pazarına davet etti.

‘HALK PAZARINA DAVET’

Yücel sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı; “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu, geçiş garantisi verildiği ve fahiş rakamlar belirlendiği için milletin geçemediği, sadece yolu yapanların “yolunu bulduğu" yeni bir yol açılışına davet eden Sayın Erdoğan’ı, yapılan her yol ve köprü sonrasında, daha da yoksullaşan ve AKP iktidarının “geçim garantisi” vermediği halkımızın sesine kulak vermeye, kendi seçeceği bir halk pazarına davet ediyorum. Gerçekleri görmeye ve duymaya, halkın gerçekleriyle yüzleşmeye cesareti varsa, buyursun gelsin"

Yorumlar (2)
ABOOO 9 ay önce
SAYIN BAŞKAN ONDAN ÇNCE ÇAĞIRDIĞIN YERE SEN GİTMELİSİN
Anonim 9 ay önce
Türk Halkın Liderine Sayğısızlığ Her Keçen Gün Artır Çebheye Karşı Sevgi Artır Çebhe 130 Deputatdan Başka Heçneye Sahip Deyil A Birde Feto Çebheye Yem Üçün 4 Böyük Belediye Verip Şunlar Olmasaydı Çebhe Ne Yapardı Kılınçlaroğlu Özün İntehar Ederdi Fetoya Çebhe Boşlandı Bençe Çebhe Fetonun Ellerinden Öpmeli
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
20°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?