CHP'li Serter Güvenlik ve İstihbarat Komisyon üyesi oldu

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) ilk görevini aldı. TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyon üyeliğine seçilen Bedri Serter, komisyonda CHP’yi temsil edecek.

POLİTİKA 16.07.2018, 16:15 16.07.2018, 23:45
CHP'li Serter Güvenlik ve İstihbarat Komisyon üyesi oldu

Geçen hafta içinde TBMM’deki komisyonların siyasi partilere göre üye sayısı belli olurken, bu hafta da komisyonlarda görev alacak milletvekillerinin seçimleri yapılıyor. Bu kapsamda CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter de TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu üyesi olarak görev yapacak.

TBMM’nin 27. Dönem Milletvekili olarak çalışmalarına başladığını ve ilk olarak TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi seçildiğini dile getiren CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, CHP’yi temsil edeceği bu komisyonun en aktif üyesi olarak görevini en iyi şekilde yapmaya çalışacağını söyledi. Türkiye’nin stratejik konumu nedeniyle güvenlik ve istihbaratın çok önemli olduğuna dikkat çeken Serter, “Misak-ı Milli sınırları içinde ülke güvenliğimizin sağlanması çok önemli. Bunun için TBMM’de diğer vekil arkadaşlarımla birlikte görev yapacağız. Uygulanan yanlış politikalar sonucu bekaa sorunu yaşayan Türkiye’nin bunun üstesinden gelmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?