CHP’li Sertel, İzmirli FETÖ’cü babaları sıraladı!

Meclis de düzenlediği basın toplantısında 15 Temmuz gazilerine yapılan polis müdahalesine tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Bir dönem sokağa çağrılan insanlar ve gövdelerini tanklara karşı siper eden insanlar ne yazık ki bu törenlere davet edilmeyip içeri alınmadılar. Bu yapılanı kınıyorum” dedi.

POLİTİKA 16.07.2020, 13:25 16.07.2020, 13:31
CHP’li Sertel, İzmirli FETÖ’cü babaları sıraladı!

Cengiz Aldemir/ANKARA - Atatürkçü çizgideki askerlerin önünü kesip, FETÖ’cü subayların önünü açan, Ergenekon davalarında bir çok yurtsever gazeteci ve aydını yıllarca hücrelerde tutanların bugünlerde ne yaptıklarına bakılması gerektiğinin altını çizen Sertel, “Bu söyleyeceklerimi AKP’liler kendileri söylediklerini aktarıyorum, “ Türkiye’de bir FETÖ borsası vardır, bu borsa çalışmaktadır ve FETÖ’cü zenginler serbest bırakılmıştır. AKP’nin üst yöneticileriyle yollarında yürümektedirler” demişlerdi” hatırlatmasında bulundu.

İzmir’den FETÖ’cülerle ilgili iki çarpıcı örneğe dikkat çeken Sertel, İzmir’de FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle kapatılan Son Dakika gazetesinin sahipleriyle ilgili herhangi bir işlemin yapılmadığını ancak gazetede çalışan basın emekçilerinin isimlerini sıralayarak, basın kartlarının iptal edildiğini hatırlattı.

FETÖ’CÜLERİN CAMİSİNİ AÇAN…

Son Dakika gazetesinin kurucusu olan Gökhan Karaca’nın 31 yıl ceza yiyen Samanyolu gazetesinin sahibi Hidayet Karaca’nın yakınlığına dikkat çeken Gazeteci Atila Sertel, “Gazetenin ortakları arasında İzmirli AKP’de il genel meclisi üyeliği yapmış, oğlu şimdi MÜSİAD’da başkan olan Eflatun Saygılı, Metin Kocakurt, M. Tahir Kocakurt, Selçuk Sarıkaya, …vardı. Şimdi bu şirketin bu Kocakurtların abisi FETÖ’nün dünya imamlarından Barbaros Kocakurt olarak aranıyor ve geçtiğimiz haziran ayı içinde İçişleri Bakanlığı yayınladığı mavi bültende aranan en önemli isimler listesine koyduğu. Ancak diğerleri FETÖ borsasında kendilerini nasıl kurtadıkları ise bilinmemektedir. Saygılıların yaptırdığı camiyi ise Sayın Cumhurbaşkanına açtırdılar. Cumhurbaşkanı çok iyi tanıdığı Saygılıların o camiyi şimdiki AKP il başkanı dahil bazı milletvekillerinin, “camiyi açmayın” ısrarına rağmen 30 milyonluk camiyi gidip açılışını yaptı. FETÖ’cü patron Cumhurbaşkanına cami açtırıyor ama o gazetede çalışan basın emekçilerinin basın kartları iptal edilerek mağdur ediliyorlar. Böylesine iç içe geçmiş kötü tabloyu İzmir’de yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz” hatırlatmasında bulundu.

BANA DA DAVA AÇTILAR

Saygılı ailesinin kendisini de mahkemeye verdiğini söyleyen Sertel, mahkemede bu ailenin FETÖ ile olan irtibatını hakim önünde çok net bir şekilde kanıtlama fırsatı olarak gördüğünü ve kendisine dava açılmasında dolayı mutlu olduğunu söyledi.

FETÖ’NİN PARA BABALARI

İzmir’de ikinci çarpıcı olayın FETÖ’nün babaları olduğunu belirten CHP’li Sertel, bu babaların para ve finans işlerini organize eden ve topladıkları bütün paraları FETÖ’nün kaynaklarına aktaran babalar olduğunu söyledi. FETÖ mücadelesi adı altında yaşanan çifte standart uygulamaları kamuoyu vicdanına bırakan Sertel, “ Kendisi açıkladı. Sabah gazetesinin 22/02/2017 tarihli kupüründe, “ Ben küçük bir dükkan sahibiydim. Fetullah Gülen ile tanıştım ve yolum açıldı. Büyük bir yağ fabrikasının sahibi oldum” diyor. Bu fabrika sahibi olan kişi tutuklandı ama çok kısa süre içeride yatan bu kişi Ahmet Küçükbay’dır. İtirafçı da olan Küçükbay, AKP içinde halen milletvekilliği yapan kişilerin de adını vermiştir. Bugün bu kişi İzmir’in en zenginlerinden biridir. Toplam 668 milyon civarında bir mal varlığı olduğunu MASAK tespit etmiştir. Bu kişinin 200 milyon lirasını çıkın geriye kalan mal varlığı geri iade edilmiştir” örneğini verdi. Küçükbay ile daha sonra ortak olan şirketlerin Cumhurbaşkanına yakın olan isimlerin olduğu iddialarını da dile getiren Sertel, Bu kişi kendi itiraflarında yıllık 4 milyon dolar himmet bağışladığını söylüyor” bilgisini paylaştı.

FETÖ’DEN SONRA AKP ZULMÜ

FETÖ borsasını ortaya atan AKP’li isimleri açıklama yapmaya davet eden CHP’li Sertel, cezaevlerinde yatan gazetecileri ziyaret taleplerinin pandemi gerekçesiyle reddedilmesine tepki gösterdi. FETÖ’nün zulmettiği Gazeteci, Aydın ve Yurtseverlere şimdi de AKP zulmüyle devam edildiğini vurgulayan Sertel görüşme dilekçesi verme ısrarını sürdüreceğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
23°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?