CHP’de yeni bir aday mı?: 'Görevden kaçmam'

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kongre süreci yaklaşırken İl Başkanlığı adaylığı için kulislerde farklı isimler konuşulmaya devam ediyor.

POLİTİKA 09.11.2019, 17:35 09.11.2019, 17:50
CHP’de yeni bir aday mı?: 'Görevden kaçmam'

TUGAY CAN / İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre süreci yaklaştıkça sürece yeni aktörler de dahil oluyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nde uzlaşı adayı ile gerçekleşmesi konuşulan CHP İzmir İl Kongresi’ne ilişkin mevcut CHP İl Başkanı Deniz Yücel ve aday olması beklenen Devrim Barış Çelik’in ardından parti içerisinde Aziz Kocaoğlu’na yakınlığı ile bilinen Altan İnanç adaylık için göz kırptı.

Ege’de Sentez’e röportaj veren İnanç, Cumhuriyet Halk Partisi örgütünün vereceği görevin kutsal olduğunu dile getirerek “Siyaseti kariyer amacı olarak görmedim hiç. Bütün Cumhuriyet Halk Partililer bilirler, ayrıca ben de bilirim ki il ve ilçe kongrelerinde aday olmak kişinin tek başına alacağı bir karar değildir, olmamalıdır da bu kararı delegeler verir, örgüt verir” ifadelerini kullanmıştı.

‘TEK ADAY İLE SEÇİME GİDİLMESİNE KARŞIYIM’

Altan İnanç’ın bu demeci kulislerde bir ‘adaylık açıklaması’ olarak yorumlanırken konuya ilişkin görüşlerini almak için ulaştığımız Altan İnanç, itirazının parti içi demokrasisinin işleyişi üzerine olduğunu kaydetti. İnanç, “Açıklamam tam olarak bir adaylık açıklaması değil. Ancak bizim gibi sosyal demokrat partilerde de işaret edilerek ya da bir dayatma ile de ilçe başkanı ya da il başkanı seçilmez. Benim itiraz ettiğim husus burası. Ben 30 yılı aşkın Cumhuriyet Halk Partiliyim. Parti içi demokrasinin işletilmesine engel olunmasın. Tek aday ile seçime gidilmesine karşıyım. Adaylığa ilişkin kararları Cumhuriyet Halk Partisi örgütü karar verir” diye konuştu.

Yorumlar (2)
Cemal Engin 1 yıl önce
Kimin derdine derman olsun ey Altan inanç, sen kim il başkanlığı kim. Sana verilecek oy Aziz Kocaoğluna verilmiş demektir. İnanç bey siz burnundan kıl aldırmayan türü siyaset yapanlardansınız siz kalbur üstü siyaset yapanlardansınız n
Kemal 1 yıl önce
Aynen katılıyoru,aziz kocaoğlu iktidarında insanlara gakir bakan üstenbakan beyefendi galiba tekrar üsten insanlara bakmak için tutunacak bir makamarıyor
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?
banner208