CHP’de Torbalı depremi

CHP’de bir önceki MYK’da Torbalı Belediye Başkan Adayı olarak İş insanı Övünç Demir gösterilmesine rağmen, son MYK toplantısı ve parti meclisi toplantısında eski belediye başkanı Ramazan İsmail Uygur’un aday olarak açıklanması ilçeyi karıştırdı.

POLİTİKA 31.01.2019, 16:56
CHP’de Torbalı depremi

Twitter, Facebook ve İnstagram üzerinden genel merkezi mesaj yağmuruna tutan partililer, #TorbalıdaSorunVar, başlığıyla kısa sürede Türkiye gündeminde birinci sıraya oturdu.

MİLLETVEKİLİ PURÇU’YA KARŞI IRKÇI SÖYLEME TEPKİ

Sosyal Medya üzerinde örgütlenen Torbalılı partililer, Ramazan İsmail Uygur’un Torbalı Belediye Başkanlığı döneminde belediye tabelasından T.C ibaresini kaldırmasına, ilçe meydanında Atatürk heykelinin yanına kendi heykelini yaptırmasına tepki gösterdi. Son olarak 24 Haziran Genel Seçimleri sürecinde CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu’ya karşı kullandığı ağır hakaret ve ırkçı söylemleri CHP Genel Merkezi’ne, gazete küpürleri ile hatırlattı ve bu yanlıştan dönülmesini istedi.

ROMANLARDAN TEPKİ: ‘OY VERMEYECEĞİZ’

Dün de, İzmir Romanlar Derneği Başkan Yardımcısı ve Torbalı Çaybaşı Romanlar Derneği Başkan Yardımcısı Günaydın Uzunkol, Ramazan İsmail Uygur’un Purçu’ya kullandığı söylemler üzerinden, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yüklenmiş, ve ilçede yaşayan 14 binin üzerinde roman vatandaşın Uygur’a karşı olduklarını ve kesinlikle oy vermeyeceklerini dile getirmişti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
20°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?